Loňský rok znamenal velký zlom v integraci umělé inteligence do chytrých telefonů a dalších zařízení. Na tuto vlnu naskočila celá řada výrobců a nejhlasitěji o sobě dávala vědět společnost Samsung se svou Galaxy AI, kterou vyzbrojila vlajkové telefony série Galaxy S24. Samozřejmě etablovaných výrobců, kteří pracují s AI je daleko víc a nyní se k nim přidává i společnost OnePlus.

V rámci umělé inteligence představil OnePlus novou funkci nazvanou AI Eraser. Ta je určená pro snadnou úpravu fotografií pomocí umělé inteligence. Jistě ji ocení ti majitelé telefonů OnePlus, kteří často a rádi fotografují, protože fotky upraví velmi jednoduše přímo ve svém telefonu.

Snadná úprava fotek s OnePlus AI Eraser

Už samotný název funkce dává jasně najevo, k jakým úpravám fotografií se nová AI funkce hodí. Jednoduše z fotek vyretušuje to, co tam mít nechceme. Stačí jen vybrat nežádoucí objekty nebo prvky, umělá inteligence následně analyzuje vybranou oblast na snímku a nahradí ji jejím nejbližším pozadím. Jádro funkce AI Eraser stojí na výkonném, proprietárním velkém jazykovém modelu (LLM) trénovaném na masivních souborech dat zahrnujících různé scény. Jak přesně to funguje vidíme na přiložených fotografiích výše.

Samozřejmě funkci AI Eraser chce OnePlus postupně zavádět na své telefony a přislíbil, že ještě v tomto měsíci se objeví u modelů OnePlus 12, 12R, 11, Nord CE 4 a OnePlus Open. Novou funkci tyto modely dostanou všude tam, kde jsou oficiálně v prodeji. V Evropě dorazí  nová funkce AI Eraser do uvedených telefonů do konce června/júna. Není ale zatím zřejmé, zda distribuce proběhne v rámci aktualizace nadstavby Oxygen OS. A nebo jako aktualizace aplikace Photo Gallery, ve které se primárně používá.