Společnost Motorola včera globálně představila svůj další nový telefon. Vzhledem k tomu, že o předchozí informace tipařů nebyla nouze víme, že jde o model Motorola Edge 50 Pro, který parametry spadá do vyšší střední třídy, má zakřivený displej a také celkem zajímavý design.

Design a displej telefonu Motorola Edge 50 Pro

Designem nově uvedeného telefonu Motorola Edge 50 Pro se nemusíme příliš zabývat, protože už minulý měsíc jej podrobně popsaly renderované snímky. Ovšem displej je to, co může být jedním z hlavních taháků nového telefonu.

Už ze slova Edge v názvu je jasné, že obrazovka je po bocích zakřivená a proto jsou boční rámečky téměř neviditelné. Také horní rámeček a brada jsou velmi úzké. Ve středu horní části displeje je malá “díra” pro přední kameru. Obrazovka je typu pOLED s úhlopříčkou 6,7 palce a rozlišením 2712 × 1220 pixelů. Podporuje vysokou obnovovací frekvenci 144 Hz a také vysoký jas až 2000 nitů. Validace společnosti Pantone zaručuje vynikající přesnost barev a jejich věrnou reprodukci. Ochranu obrazovky zajistilo sklo Gorilla Glass 5.

Další specifikace

V rámci procesoru výrobce u telefonu Motorola Edge 50 Pro vsadil na čipset Snapdragon 7 Gen3, který je postavený na 4nm výrobní technologii. Je spárovaný s 8 GB/12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. Konektivitu zastupuje 5G SA/NSA, duální 4G VoLTE, Wi-Fi 6E 802.11ax (2,4 GHz /5 GHz), Bluetooth 5.4, GPS, USB-C a NFC. Snímač otisků je integrovaný do displeje. Výrobce přidal i stereo reproduktory s Dolby Atmos a odolnost podle certifikace IP68. Baterie má kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 125 W. K dispozici je i 50 W bezdrátové nabíjení a 10 W reverzní bezdrátové nabíjení. Operačním systémem je Android 14 s novou nadstavbou Hello UI.

Foto výbava, ceny a dostupnost

Telefon Motorola Edge 50 Pro je vybavený trojitým hlavním fotoaparátem. Primární senzor má rozlišení 50 MPix, světelnost f/1.4 a podporu optické stabilizace obrazu. Druhý 13 MPix snímač funguje jako širokoúhlý objektiv se záběrem 120° a automatickým ostřením. Poslední 10 MPix senzor je teleobjektiv s 3× optickým a 50× hybridním zoomem. Model Edge 50 Pro je prvním telefonem Motoroly s podporou AI Photo Enhancement Engine s optimalizací pro snímání pohybu a segmentaci barev. Dále je tu také podpora technologie Quad Pixel. Přední kamera má 50 MPix senzor s automatickým ostřením, světelností f/1.9 a technologií Quad Pixel.

Motorola Edge 50 Pro jde na indický trh v barvě Black Beauty, Luxe Lavendera a také v limitované edici v barvě Moonlight Pearl. Otevřené prodeje na indických stránkách výrobce začínají 9. dubna/apríla a prodej limitované edice Moonlight Pearl začíná už 8. dubna. Ceny jednotlivých paměťových verzí jsou následující:

  • 8 GB/256 GB – 31999 indických rupií (383 dolary)
  • 12 GB/256 GB – 35999 indických rupií (431 dolarů)