Značka Redmi nedávno ústy svého prezidenta, pana Thomase Wanga oficiálně potvrdila, že připravila novou produktovou řadu s označením Turbo. V ní najdeme telefony střední třídy zaměřené na hrubý výkon a konkurenceschopné ceny. Zároveň také naznačili, že úplně prvním telefonem v této nové sérii je model Redmi Turbo 3. Detaily o specifikacích tohoto telefonu šéf Redmi, ale neuvedl.

Samozřejmě ještě před tímto oznámením o nové sérii Turbo se na síti šířily zvěsti, že je v přípravách telefon Redmi Note 13 Turbo, který má díky procesoru Snapdragon 8s Gen3 velmi slušný výkon. Nyní se tipaři domnívají, že právě tento telefon je oním avizovaným modelem Redmi Turbo 3. Tomu nasvědčují i benchmarkové testy, kterými model Turbo 3 prošel na platformě Geekbench.

Co prozradily benchmarky o telefonu Redmi Turbo 3?

Začneme tím, že model Redmi Turbo 3 podle informace na čínské síti prošel testováním s kódovým označením 24069RA21C. Z výpisu dále vyčteme, že jej pohání procesor společnosti Qualcomm. Čipset má osm jader rozdělených do tří clusterů s architekturou 1/4/3. Maximální takt na primárním jádru je 3,01 GHz, další čtyři jádra jsou taktovaná na 2,80 GHz a poslední tři jádra mají takt 2,02 GHz. Jde tedy o procesor Snapdragon 8s Gen3.

Telefon Redmi Turbo 3 byl dále testovaný s 16 GB operační paměti, což je velmi slušná porce prostoru a běžel na systému Android 14. Výsledky nejsou vůbec špatné. V Single-core testu telefon získal 1981 bodů a ve více jádrovém testu pak 5526 bodů. Zdá se tedy, že chystaný stroj Turbo 3 opravdu splní to, co výrobce slíbil. Je to vysoký výkon za nižší cenu, ovšem na úkor dalších vlajkových parametrů, které by cenu zvedly. Vzhledem k tomu, že tipaři očekávají, že na uvedení nového telefonu ze série Turbo dojde ještě v tomto měsíci, je pravděpodobné, že výrobce některé z dalších parametrů odhalí už brzy.