Skládací telefony společnosti Samsung si na trhu získaly dobrý zvuk. Výrobce je každým rokem vylepšuje a uvádí jejich novou generaci. Proto se i letos dočkáme klasického skládacího modelu Galaxy Z Fold 6 a véčkového Galaxy Z Flip 6. Oba modely už prošly certifikací 3C a díky tomu víme, že dostanou rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Ovšem podle stránek GalaxyClub je údajně možné, že kromě těchto dvou telefonů dojde také na uvedení třetího modelu, kterým je Samsung Galaxy Z Fold 6 Ultra.

Chystá se i skládací model Samsung Galaxy Z Fold 6 Ultra?

O tom, že se letos připravuje i třetí skládací telefon společnosti Samsung tipaři spekulovali už před pár měsíci. Ale tehdy šlo opravdu jen o ničím nepodložené odhady. Navíc předpokládali, že půjde o levnější variantu Galaxy Z Fold 6 FE. Nyní tipaři hlásí, že skutečně našli třetí skládací telefon. Respektive druhé modelové označení telefonu Fold a jde prý o Samsung Galaxy Z Fold 6 Ultra.

Označení modelu je SM-F958 a podle koncového čísla 8 jde o model Ultra. Pro srovnání model Galaxy S24 Ultra má modelové označení SM-S92 8, které také končí “osmičkou”. Nu a standardní skládací model Z Fold 6 má modelové označení SM-F95 6. Číslo 8 v označení používá Samsung pro modely Ultra.

Tipaři právě proto tvrdí, že letos půjde na trh nejen model Z Fold 6, ale i vyšší verze Galaxy Z Fold 6 Ultra. Ovšem jako vždy to má tak trochu háček. Kromě toho, že skládací model Ultra bude zřejmě výrazně dražší, v tuto chvíli se zdá, že je ve vývoji pouze varianta pro jihokorejský trh. Tipaři totiž identifikovali jen označení SM-F958N a neexistují prý zatím náznaky, že se chystá i model Galaxy Z Fold 6 Ultra pro Evropu, Spojené státy nebo další globální trhy.