Už nějakou dobu víme, že se na čínský trh chystá nový telefon Redmi Note 13 Turbo. Tipaři předpokládali, že jednak rozšíří stávající řadu Note 13 a také to, že je nástupcem loňského modelu Note 12 Turbo. Ovšem včera nás všechny vyvedl z omylu prezident značky Redmi, pan Thomas Wang.

Prvním telefonem nové řady bude Redmi Turbo 3

Prezident Redmi potvrdil, že připravili novou řadu Turbo, ve které najdeme telefony střední třídy zaměřené na hrubý výkon a konkurenceschopné ceny. Série Turbo zapadá mezi stávající řady Redmi K a Note. Je šitá na míru těm uživatelům, kteří u svých telefonů upřednostňují výjimečný výkon, ale nepotřebují všechny další vychytávky vlajkových lodí. Naopak v řadě K najdeme i nadále “zabijáky vlajkových lodí” a řada Note nabídne telefony s vyváženými specifikacemi a případně orientací na foto výbavu.

Šéf Redmi dále uvedl, že prvním telefonem v nové sérii Turbo bude model Redmi Turbo 3. Je pravděpodobně, že je to jiný název pro původně chystaný model Note 13 Turbo. Nový název Turbo 3 vychází podle prezidenta značky z toho, že jde o třetí telefon v jejich portfoliu, který nabídne uživatelům vysoký výkon za nižší cenu, ovšem na úkor dalších vlajkových parametrů.

Prvním takovým telefonem byl model Note 11T Pro a tím druhým Note 12 Turbo. A opět se tedy dostáváme k tomu, že dříve avizovaný Note 13 Turbo je model Turbo 3. Není ale jasné a prezident Wang to ani nezmínil, zda nový telefon z řady Turbo půjde i na globální trhy. O modelu Note 13 Turbo totiž tipaři dříve tvrdili, že jej výrobce na globální trhy pošle jako telefon Poco F6. Předpokládáme ale, že nový telefon Turbo 3 výrobce oficiálně představí ještě v tomto měsíci.