Společnost Motorola se chystá na uvedení nového telefonu na globální trhy. Jde o model Motorola Edge 50 Pro a podle potvrzených informací její představovačka proběhne už zítra v Indii. Samozřejmě po indickém uvedení se telefon dostane i na další globální trhy, a to včetně Evropy.

Na chystaný telefon Motorola jsme se podrobněji podívali už několikrát. Proto víme, jaký je jeho design a známe také jeho hlavní parametry. A protože se do prodeje dostane i na evropském trhu, docela nás zajímá za jakou cenu se tady bude prodávat.

Evropská cena Modelu Motorola Edge 50 Pro je vysoká

První nástřel evropské ceny telefonu Motorola Edge 50 Pro najdeme na stránkách Passionategeekz. Info prý pochází od jednoho italského prodejce, který měl telefon zalistovaný na svých stránkách. Na evropský trh jde nová Motorola v jediné paměťové verzi s 12 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště a v barvě Black Beauty. A cena mnohým vyrazí dech, protože je to 864,99 euro, což je v přepočtu zhruba 21889 Kč.

Pokud evropskou cenu srovnáme s tou indickou, která je údajně nastavená na 44999 indických rupií, tedy zhruba 499 euro, překvapení je ještě větší. Samozřejmě je jasné, že Motorola Edge 50 Pro bude stát v Indii méně než v Evropě, ale rozdíl 366 euro je opravdu velký. A to přesto, že specifikace nejsou špatné. Potvrzený je zakřivený pOLED displej s úhlopříčkou 6,7 palce, rozlišením 1,5K a obnovovací frekvencí 144 Hz. Obrazovka podporuje jas až 2000 nitů a HDR10+. Chrání ji sklo Gorilla Glass 5. Do displeje je také integrovaný snímač otisků. Dále je potvrzený i procesor Snapdragon 7 Gen3, bezdrátové rychlé nabíjení s výkonem 50 W a 125 W kabelové nabíjení. A v neposlední řadě i trojitý fotoaparát s primárním 50 MPix snímačem, který podporuje automatické ostření u videí, adaptivní AI stabilizaci a podporou AI. Nechybí ani odolnost podle certifikace IP68.