Stejně jako každým rokem na podzim, tak se i letos dočkáme nové generace vlajkových telefonů společnosti Google. Ovšem ještě před tím na jejich jarní vývojářské konferenci dojde na uzavření řady Pixel 8, a to uvedením modelu Pixel 8a. Pak už se výrobce chce výhradně soustředit na telefony série Google Pixel 9.

Informace o chystaných telefonech Google Pixel 9 jsou zatím velmi kusé, ale přesto se na síti tu a tam objeví. Na začátku letošního roku jsme například viděli první renderované snímky chystaných telefonů a nyní stránky 91Mobiles zveřejnily další exkluzivní renderované obrázky, které naznačují, že letos dojde v pojmenování k drobné změně.

Do řady Google Pixel 9 se prý vrátí model XL

U prvních renderovaných snímků ze začátku roku tipaři i designér OnLeaks tvrdili, že jde o modely Google Pixel 9 a Pixel 9 Pro. Ovšem u nových snímků OnLeaks říká, že jde o modely Pixel 9 Pro a Pixel 9 Pro XL. Ano, vypadá to, že se Google vrací v čase zpět k řadě Pixel 5, ve které byl i model XL. To zároveň vyvolává otázku, zda se letos dočkáme standardního modelu. A podle nově zveřejněných renderů to vypadá, že ano.

Podle nových renderů má i standardní Google Pixel 9 stejný design jako modely Pro a Pro XL. Čelní i zadní panel je plochý a ploché jsou i kovové rámy telefonu. Rohy jsou naopak oblé. Kolébka hlasitosti i tlačítko napájení leží na pravé hraně. Zadnímu panelu pak dominuje oválný modul hlavního fotoaparátu se dvěma snímači a LED bleskem, který ale nesahá až k hranám, ovšem poměrně výrazně vystupuje nad úroveň zad. Kolem displeje jsou úzké a souměrné rámečky a ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru.

Zásadní designový rozdíl mezi modelem Pixel 9 a modely Pro a Pro XL je tedy jen ve velikosti a počtu senzorů hlavní kamery. Standardní model má 6,03 palcový displej a jeho rozměry jsou 152,8 × 71,9 × 8,5 mm. Půjde tedy o kompaktní zařízení. Jeho sourozenci mají displeje s úhlopříčkami 6,1 a 6,5 palce a trojitý hlavní fotoaparát.