Společnost Xiaomi také patří mezi ty výrobce chytrých telefonů, kteří se nebáli pustit i do skládacích modelů. Na svém kontě jich už mají několik, ale zatím ani jeden véčkový. Ovšem už loni tipaři naznačovali, že je pravděpodobné, že na svém prvním skládacím véčkovém telefonu pracují. Následně jsme se na začátku letošního roku dozvěděli, že je skutečně skládací véčkový model Xiaomi Mix Flip v přípravách a dokonce už má čínskou certifikaci MIIT. Obchodní název telefonu zas potvrdila databáze IMEI.

Co zatím víme o véčkovém modelu Xiaomi Mix Flip

Certifikace telefonu Xiaomi Mix Flip dala tipařů důvod se pokusit podívat podrobněji na jeho parametry. A kdo jiný je povolanější než dobře známý tipař Digital Chat Station? Na svém Weibo účtu zveřejnil parametry, které podle něj tento telefon dostane. V první řadě odhaduje, že na uvedení telefonu dojde v první polovině letošního roku a půjde o vlajkový model. Důvodem je použití procesoru Snapdragon 8 Gen3, což je zajímavé, protože dříve tipaři uvažovali o čipsetu Snapdragon 8 Gen2.

Dále tipař zmiňuje vnitřní displej telefonu Xiaomi Mix Flip. Má údajně velmi úzké rámečky a “díru” pro selfie kameru a díky tomu získá obrazovka velkou užitnou plochu. Vnější displej je také velký a jsou zde dvě “díry” pro hlavní duální fotoaparát.

Kapacita baterie, alespoň u prototypu telefonu, dosáhla na 4800 mAh/4900 mAh. Takže předchozí informace o větším akumulátoru tipař znovu potvrdil. Přes tuto větší baterii si ale telefon zachová štíhlý a elegantní vzhled. Výkon nabíjení sice Digital Chat Station neuvádí, ale podle předchozích odhadů to je 67 W. Z výše uvedeného tedy plyne, že model Mix Flip bude silným konkurentem prémiovým véčkovým telefonům společnosti Samsung.