V loňském roce Samsung odhalil neobvyklý produkt, Galaxy Ring. Je určen pro účely, jako je sledování kondice, zdraví a spánku. Nyní se zdá, že i Apple chystá něco, čím by mohl Galaxy Ringu konkurovat. Internetový objev odhaluje nový patent na Apple Smart Ring, který ukazuje jeho všestranné využití. Patent je navíc tak zajímavý, že dokonce ukazuje, jak Apple Smart Ring hraje známou hru “kámen, nůžky, papír”.

Nového patentu si všiml server IThome. Patent se zaměřuje především na gesta. Primárně se zaměřuje na detekci kontaktu s kůží a na možnost prstenu Apple Smart Ring detekovat další části těla. Tak, aby gesta fungovala správně. Například když člověk nosí prsten na jednom prstu nebo na více prstech, může prsten detekovat vztahy mezi těmito prsty a dalšími částmi těla. Jako jsou například další prsty, jako jsou palce nebo dokonce napříč rukama. Díky tomu prsten disponuje schopnpstí provádění různých druhů gest.

APPLE SMART RING: CHCETE SI ZAHRÁT “KÁMEN, NŮŽKY, PAPÍR”?

Apple Smart Ring

Uživatelé mohou provádět běžná gesta, jako je sevření a posunutí. Nás však zaujalo, že chytrý prsten Apple dokáže rozpoznat i gesta používaná při hře “kámen, nůžky, papír”. V patentu je také ukázka toho, jak může uživatel pomocí prstu kreslit gesta na dlaň druhé ruky, zatímco má na ruce hodinky Apple Watch. To vede k teorii, že by hodinky Apple Watch mohly být ovládány pomocí chytrého prstenu.

Společnost Apple je oblíbená pro svůj zajímavý ekosystém. Apple proto musí přemýšlet o řešeních, jak tento prsten učinit zajímavou součástí ekosystému. Chytrý prsten lze také použít jako doplněk k hodinkám Vision Pro, které se rovněž ovládají pomocí gest.

Jak již bylo řečeno, jedná se zatím pouze o patent, ale celkově je zajímavý. Apple rozhodně musí v budoucnu uvažovat o takovém Smart Ringu, který by konkuroval Samsung Galaxy Ringu.