Společnost Samsung, jak jistě každý ví, má ve svém portfoliu i slušnou sbírku tabletů. Ať už jde o tablety prémiové a nebo ty levnější, každým rokem jich pár uvedou na trh. Levnější tablety zpravidla představí v tichosti tím, že je zalistuje na svých webových stránkách, jak tomu bylo například v případě modelu Galaxy Tab A9. Ovšem zvláštní slabost mají u Samsungů pro model Tab S6 Lite, který už několik let upgradují. První verze vyšla v roce 2020 a ten poslední, model Samsung Galaxy Tab S6 Lite (2024) v tichosti debutuje právě nyní.

Specifikace tabletu Samsung Galaxy Tab S6 Lite (2024)

Vzhledem k tomu, že i pro letošní rok vylepšený tablet Samsung Galaxy Tab 6 Lite (2024) patří mezi levnější zařízení, uvedl jej výrobce na svých rumunských stránkách. Změn ve specifikacích také není mnoho, ale přesto se na ně pojďme podívat. Letošní model má opět 10,4 palcový LCD displej s rozlišením 2000 × 1200 pixelů a poměrem stran 15:9. Dokonce nedošlo ani ke změně designu, takže na zadním panelu najdeme jediný 8 MPix snímač hlavního fotoaparátu. Přední kamera má 5 MPix senzor.

Samsung Galaxy Tab S6 Lite (2024) podporuje stylus S-Pen, má baterii s kapacitou 7040 mAh, výkon nabíjení ale v této chvíli neznáme. Na trh jde nový tablet ve verzi s Wi-Fi a LTE. Ve výbavě tabletu najdeme i duální reproduktory s podporou Dolby Atmos. Největší a jediný upgrade vidíme u procesoru. Výrobce ale nespecifikuje, jaký konkrétní typ čipsetu model Galaxy Tab S6 Lite (2024) dostal. Jede ale o osmi jádrový procesor s jádry taktovanými na 2.4 GHz a 2.0 GHz. Podle neoficiálních informací může jít o Exynos 1280.

Nezměnila se ani paměťová konfigurace a i nový tablet má 4 GB operační paměti a 64 GB interního úložiště. Je tu ale slot pro microSD kartu na rozšíření vnitřního úložiště. A navíc je údajně k dispozici i verze se 128 GB vnitřní paměti. Tablet Galaxy Tab S6 Lite (2024) běží na operačním systému Android 14 s nadstavbou One UI 6.1. Je dostupný v barvách Mint a Grey, ovšem ceny výrobce na svých stránkách zatím neuvádí. Není také známo, zda se otevřou prodeje i v dalších zemích.