Značka Poco nedávno potvrdila, že připravuje nový telefon Poco C61 a už brzy jej představí na indickém trhu. Před čtyřmi dny se na síti objevily renderované obrázky, specifikace a také ceny tohoto telefonu a dnes došlo i na jeho oficiální představení. Nový telefon je přesně takový, jak tipaři odhadovali a platí i to, že jde o rebrand čínského modelu Redmi A3. Jeho hlavním tahákem je atraktivní design a také nižší cena, než jakou má jeho čínské dvojče.

Design a displej telefonu Poco C61

Vzhled modelu Poco C61 je v podstatě stejný jako u Redmi A3 a nebudí dojem, že jde o telefon základní třídy. I zde vidíme velký kruhový modul hlavního fotoaparátu, který zabírá téměř celou horní třetinu zadního panelu. Snad jen čelní panel s širšími rámečky, širší bradou a kapkovitým výřezem naznačuje, že nejde o prémiový stroj.

IPS LCD displej má úhlopříčku 6,71 palce, rozlišení 1650 × 720 pixelů a obnovovací frekvenci 90 Hz. Maximální jas dosáhl na 500 nitů. Obrazovku chrání sklo Gorilla Glass 3.

Další specifikace

Nízkou cenu telefonu Poco C61 zajistil procesor z dílen společnosti MediaTek. Konkrétně jde o čipset Helio G36, který je postavený na 12nm výrobní technologii. K němu výrobce přidal 4 GB/6 GB operační paměti a 64 GB/128 GB interního úložiště, které lze dále rozšířit až na 1 TB. Konektivitu zastupuje duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, port USB-C a 3,5 mm audio jack. Snímač otisků leží na hraně zařízení. Baterie má kapacitu 5000 mAh, ale podporuje jen nabíjení s výkonem 10 W. Nabíjení akumulátoru proto potrvá poněkud déle. Operačním systémem je Android 14.

Foto výbava, ceny a dostupnost

Také foto výbava modelu Poco C1 patří k těm skromnějším. Modul hlavního fotoaparátu je sice obří, ale jsou tu jen dva snímač. Ten první má rozlišení 8 MPix a světelnost f/2.2. Druhý snímač je skutečně jen do počtu, protože jde o 0,08 MPix pomocný senzor. Přední kamera má 5 MPix senzor.

Telefon Poco C61 jde na indický trh v barvách Diamond Dust Black, Ethereal Blue a Mystical Green. Prodeje na Flipkartu odstartují 28. března/marca. Cena za verzi s 4 GB/64 GB je nastavený na 7499 indických rupií (90 dolarů) a verze s 6 GB/128 GB pak přijde na 8499 indických rupií (102 dolary).