Pokud jste fanoušci značky Poco, tak jistě víte, že i letos pro nás připravili a ještě připraví několik telefonů. Vše začalo uvedením telefonů řady Poco X6. Před pár dny je následoval i model X6 Neo a víme, že v přípravách je také model F6 Pro. To není a nebude všechno. Zdá se, že se chystá i telefon Poco C61.

Telefon Poco C61 na trhu nahradí model C51, který debutoval loni v dubnu/apríli. A pokud výrobce dodrží tradici, nový telefon možná uvidíme už příští měsíc. Jeho brzkému uvedení nasvědčuje i to, že se objevil v databázi Google Play Console.

Co o Poco C61 prozradil výpis Google Play Console?

Informaci o tom, že je telefon Poco C61 zalistovaný v databázi Google Play Console přinášejí stránky MySmartPrice. V první řadě je jasné, že se telefon chystá na globální trhy a z výpisu vyčteme některé z jeho specifikací. Přiložený snímek zas ukazuje design jeho čelního panelu.

A začneme právě designem. Poco C61 má kolem displeje celkem úzké rámečky, jen brada je mírně širší. Ve středu horní části obrazovky je “díra” pro přední kameru. Na pravé hraně telefonu leží kolébka hlasitosti a tlačítko napájení. Displej jako takový je zřejmě typu LCD, má rozlišení 1650 × 720 pixelů a jemnost 320 ppi.

Dále výpis ukazuje, že jej pohání procesor MediaTek MT6765X s maximálním taktem 2,2 GHz. Jde tedy o čipset Helio G36, který doplnily 4 GB operační paměti a systém Android 14. Další specifikace výpis neuvádí, ale podle prvních odhadů může jít o přeznačený telefon Redmi A3, který debutoval na začátku letošního roku v Indii. Je tedy možné, že chystaný model Poco dostane stejné, nebo velmi podobné parametry jako telefon Redmi.