Společnost OnePlus připravuje další telefon střední třídy ze své produktové řady Nord, respektive z její sub série CE. Před třemi dny prozradili, že jde o model OnePlus Nord CE 4 a jeho uvedení naplánovali na 1. dubna/apríla. Chystaný telefon má už na indickém webu OnePlus svou stránku, kde zjistíme jaký má design a výrobce zde také bude postupně zveřejňovat některé z hlavních parametrů nového stroje. Promo kampaň se rozjede jistě už brzy a my díky tomu brzy zjistíme, co Nord CE 4 nabízí.

Na některé parametry už také upozorňují tipaři, kteří tvrdí, že OnePlus Nord CE 4 dostane procesor Snapdragon 7 Gen3 spárovaný s 8 GB operační paměti a 128 GB/256 GB interního úložiště. Zda je tomu opravdu tak mohou potvrdit nebo vyvrátit benchmarkové testy, kterými telefon prošel na platformě Geekbench.

Také Geekbench potvrdil u OnePlus Nord CE 4 Snapdragon 7 Gen3

Model Nord CE 4 prošel benchmarkovými testy s kódovým označením CPH2613. Dále v testovacím výpisu vidíme, že jej pohání osmi jádrový procesor společnosti Qualcomm s jádry rozdělenými do tří clusterů s architekturou 1/3/4 a maximálním taktem 2,63 GHz na primárním jádru. Jde tedy opravdu o Snapdragon 7 Gen3.

Čipset při testech doplnilo 8 GB operační paměti, takže ani v tomto případě se tipaři nepletli. Dále se potvrdilo i to, že model Nord CE 4 běží na systému Android 14. V Single-core testu telefon získal 1135 bodů a ve více jádrovém testu pak 3037 bodů. Kromě toho se o chystaném telefonu proslýchá, že dostane nejrychlejší nabíjení ze všech dosud vydaných modelů z řady Nord. Jde o nabíjení s výkonem 100 W, které podporují i telefony OnePlus 12 a 12R.