Společnost realme, celosvětově nejrychleji rostoucí značka chytrých telefonů, oznamuje uvedení řady realme 12 Pro 5G. Tu tvoří realme 12 Pro+ 5G a realme 12 Pro 5G. Tato řada představuje revoluční krok v odvětví chytrých telefonů. A ukazuje závazek společnosti realme k její filozofii “prémiového produktu zaměřeného na hodnotu”. Se zaměřením na hodnotný prémiový design a vynikající zobrazovací schopnosti řada realme 12 Pro nově definuje standardy vysoce kvalitních smartphonů za bezkonkurenční cenu pro mladé spotřebitele.

realme 12 Pro 5G: Nejsilnější periskopický teleobjektiv v segmentu

Realme 12 Pro řady 5G hrdě představuje jediný výkonný periskopický teleobjektiv ve své kategorii. To je funkce tradičně vyhrazená pro vlajkové modely kvůli vysoké ceně a technické složitosti. Realme 12 Pro+ 5G představuje obrovský skok vpřed díky periskopickému teleobjektivu, který nabízí bezkonkurenční 3× optický zoom, 6× zoom v senzoru a ohniskovou vzdálenost odpovídající 71 mm. Srdcem této inovace je 1/2″ snímač OV64B Omnivision spojený s ohromujícím rozlišením 64 Mpx, který zajišťuje ostré a detailní snímky s kontrolou šumu i při slabém osvětlení nebo při přiblížení. Tento vynikající výkon pevně staví realme 12 Pro+ 5G po bok, a dokonce i nad vlajkové modely, jako je iPhone 15 Pro a Xiaomi 13 Ultra.

realme 12 Pro 5G

Realme 12 Pro+ 5G představuje převratný fotografický systém Omnifocal, což je jedinečná sestava fotoaparátu nabízející pět úrovní bezztrátového zoomu: 0,6X, 1x, 2x, 3x a 6X. Jedná se o první implementaci takto všestranného systému v zařízení realme. Technologie zoomu v senzoru systému zajišťuje, že kvalita obrazu zůstává nedotčená a poskytuje čistotu daleko převyšující standardní digitální zoom. Tato flexibilita umožňuje uživatelům zvolit ideální ohniskovou vzdálenost pro jakoukoli scénu a zajišťuje přesné a živé záběry z různých vzdáleností. Kromě toho se tato řada může pochlubit také průkopnickým 120násobným superzoomem, který nabízí ve své třídě bezprecedentní možnost ultra dlouhého přiblížení a nastavuje nové měřítko fotografické všestrannosti.

Základem tohoto systému je technologie SuperOIS, která nabízí výjimečnou stabilizaci obrazu. V kombinaci s vlajkovým snímačem Sony IMX890 v hlavním fotoaparátu umožňuje modelu realme 12 Pro+ 5G vyniknout v různých fotografických scénářích, zejména při slabém osvětlení a portrétních snímcích. Kromě toho je realme 12 Pro vybaven 50MP hlavním fotoaparátem s velkým snímačem Sony IMX882 pro výjimečné záběry, které zachycují více světla.

Filmové portréty ve spolupráci s oscarovým kameramanem

Realme 12 Pro Series 5G přináší revoluci ve fotografování smartphonem díky algoritmu Cinematic Bokeh, který posouvá hranice portrétní fotografie. Tato funkce oživuje akční snímky celého těla tím, že rozostřuje pozadí, díky čemuž je postava v záběru dynamičtější a převažuje. Portréty se promění a předvedou přirozený, rafinovaný bokeh s malou hloubkou ostrosti a emoce na každém snímku. Algoritmus zajišťuje přirozený přechod rozostření a texturovaných světelných míst a nabízí náhledy nastavení clony v reálném čase, což uživatelům umožňuje kreativně manipulovat s hloubkou ostrosti. Přesnost efektů klíčování na úrovni vlasové linie zajišťuje ostré odlišení objektů od pozadí a vytváří tak úžasné fotografie profesionální úrovně.

Filmový portrétní režim fotoaparátu realme 12 Pro+ 5G má oříznutou ohniskovou vzdálenost odpovídající 80 mm. To pomáhá dostat fotografovaný objekt do popředí, zvýraznit strukturu obličeje a umožnit vytvoření skutečného portrétu namísto volného záběru zblízka. Funkce bokeh na optické úrovni to ještě umocňuje tím, že snižuje výskyt pozadí a zároveň zvýrazňuje přirozené tóny pleti. Vznikají tak živější portréty profesionální úrovně než u iPhonu 15 Pro Max a Redmi Note 13 Pro+ 5G.

K tomu se přidává i filmová estetika série. Filmový poměr stran 2,39:1, charakteristický pro klasickou filmovou produkci, umožňuje uživatelům zachytit jejich svět bez nutnosti dodatečného ořezu. A také nabízí široké, pohlcující plátno přímo z hledáčku. Řada realme 12 Pro dále obohacuje zážitek z fotografování pomocí filtrů Master Camera Filters. Ty upravil Claudio Miranda, oscarový kameraman stojící za mistrovskými díly Život Pí, Top Gun: Maverick a Podivuhodný případ Benjamina Buttona.

Zlepšení zobrazování nové generace díky partnerství se společností Qualcomm

Ve spolupráci se společností Qualcomm představuje realme špičkový algoritmus domény RAW s bezkonkurenčními zobrazovacími schopnostmi. Tato inovace zajišťuje bezztrátovou integritu dat, přesné osvětlení a detaily stínů spolu s vynikající čistotou a dynamickým rozsahem. Jak realme 12 Pro+ 5G, tak realme 12 Pro jsou poháněny špičkovými 4nm procesorovými čipy.

realme 12 Pro+ 5G je vybaven osmijádrovým 64bitovým procesorem Snapdragon 7s Gen 2 se špičkovou frekvencí 2,4 GHz pro jádra Cortex-A78 a 1,95 GHz pro jádra Cortex-A55. Doplňuje je jej grafický procesor Adreno 710. Realme 12 Pro má Snapdragon 6. generace 1 s podobnou osmijádrovou architekturou s taktovací frekvencí až 2,2 GHz u jader Cortex-A78 a 1,8 GHz u jader Cortex-A55. To zajišťuje solidní výkon se stejným GPU.

Dílo mezinárodního návrháře luxusních hodinek – Ollivier Savéo

Ve spolupráci s firmou Ollivier Savéo, která se proslavila spoluprací s prestižními švýcarskými značkami hodinek, jako jsou Rolex, Roger Dolby, Piaget, Breitling a Quinting. Hodinky realme 12 Pro Series 5G nově definují luxus v oblasti technologií. Zlatý rýhovaný rámeček, pečlivě vyrobený s 300 trojúhelníkovými drážkami, odráží složité vzory špičkových hodinek a nabízí vynikající hru světla. Leštěný ciferník Sunburst, který se pyšní 500 gradientními vzory, napodobuje dynamickou světelnost klasických luxusních hodinek.

Řada se dále odlišuje 3D náramkem Jubilee. Jehož design působí hmatatelně a sofistikovaně. Zařízení zabalená do prvotřídní veganské kůže vyvažují eleganci a odolnost. Jsou o 30 % měkčí než jejich předchůdci a odolná vůči různým skvrnám. Její odolnost je umocněna odolností proti prachu a vodě IP65. Tím je zachována celistvost jejího designu.

Mezi barevné varianty patří modrá Submarine Blue. Ta zachycuje hlubokou, zářivou esenci často obdivovanou na cifernících luxusních hodinek. A béžová Navigator Beige. Ta je zase poctou objevitelskému duchu a vytříbené eleganci, jež jsou synonymem pro rámečky a řemínky uznávaných švýcarských hodinářských značek.

realme 12 Pro 5G: Pohlcující zobrazení a vynikající zvuk s dlouhou životností

realme 12 Pro Series 5G poskytuje pohlcující zážitek ze sledování díky 6,7palcovému 120Hz zakřivenému displeji OLED Vision. Ten se chlubí 93% poměrem obrazovky k tělu a působivým maximálním jasem 950 nitů. Displej představuje živé spektrum 1,07 miliardy barev v rámci 100% barevného gamutu P3, což zajišťuje úchvatnou čistotu a kontrast. Pod kapotou se nachází chladicí systém 3D VC, který udržuje špičkový výkon a zároveň optimální teploty.

realme 12 Pro 5G

Pro dlouhotrvající používání je řada vybaven také 67W nabíječkou SUPERVOOC, která je spojena s velkou 5000mAh baterií. Tato výkonná kombinace zajišťuje, že uživatelé mohou využívat svá zařízení po celý den, přičemž rychlé nabíjení zajišťuje minimální prostoje a maximální pohodlí.

Díky dvojí certifikaci Dolby Atmos a Hi-Res poskytuje realme 12 Pro Series 5G výjimečný zvukový zážitek a poskytuje čistý, pohlcující prostorový zvuk. Pro vysoký výkon nabízí realme 12 Pro+ 5G až 12 GB + 12 GB dynamické paměti RAM a 512GB úložiště, zatímco realme 12 Pro poskytuje až 8 GB + 8 GB dynamické paměti RAM a 256GB úložiště, což uspokojí všechny potřeby multitaskingu a úložiště.

realme UI 5.0: Nová éra interakce se smartphony

Společnost realme dnes také představuje realme UI 5.0, transformované rozhraní, které povyšuje uživatelské pohodlí a konektivitu na novou úroveň. S aplikací Flash Capsule je přístup ke službám, jako je Grab, a k základním funkcím telefonu, včetně nahrávání obrazovky a hovorů, dostupný jediným dotykem. Funkce Smart Image Matting umožňuje uživatelům bez námahy izolovat objekty na fotografiích a sdílet je, přičemž nabízí podporu komplexního rozpoznávání více objektů. Funkce Phonelink navíc bezproblémově propojuje zařízení s počítači prostřednictvím Microsoft LTW, což umožňuje okamžitou synchronizaci hovorů, textových zpráv a přenosů souborů, a to vše bez nutnosti dalšího stahování.

realme 12 Pro 5G

Společnost realme se dostala z první desítky do první pětky na světě a do roku 2024 vstupuje s ambiciózními cíli

V roce 2024 se společnost realme vydala na cestu transformace a změnila značku pod heslem Make it real. Vzhledem k tomu, že realme plánuje stát se globální značkou top 5 a oznamuje, že investice do výzkumu a vývoje se zvýší o působivých 470 %, soustředí se na dlouhodobý a vysoce kvalitní růst a ztělesňuje svůj závazek překonávat hranice a nově definovat hlavní proud zážitků s chytrými telefony. Tento strategický obrat odráží nejen růstové ambice společnosti realme, ale také posiluje její odhodlání utvářet budoucnost mobilních technologií.

realme 12 Pro 5G: Cena a dostupnost

realme 12 Pro+ 5G bude k dispozici za cenu 12 499 Kč ve variantě 12GB+512GB. Cena modelu realme 12 Pro 5G bude 10 499 Kč za variantu 12+256GB, čímž se prémiová technologie stane dostupnou pro všechny.

Produkt Standardní cena
realme 12 Pro 5G (12GB+256GB) 10 499 Kč
realme 12 Pro+ 5G (12GB+512GB) 12 499 Kč