Oficiální uvedení prémiového procesoru Snapdragon 8s Gen3 spustilo lavinu potvrzení, které telefony tento nový čipset dostanou. Je sice pravda, že někteří výrobci naznačili ještě před představením čipsetu, že jej u svých chystaných telefonů použijí, ale někteří si počkali až do poslední chvíle. Například včera Xiaomi potvrdilo, že jejich model Civi 4 Pro se Snapdragonem 8s Gen3 bude debutovat 21. března/marca. A do poslední chvíle čekala i společnost Motorola, která potvrdila, že 3. dubna/apríla uvede na globálních trzích telefon Motorola Edge 50 Pro.

Potvrzené specifikace telefonu Motorola Edge 50 Pro

Je sice pravda, že před necelými dvěma týdny jsme viděli první renderované obrázky telefonu Motorola Edge 50 Pro, ale o jeho parametrech tipaři v té době jen spekulovali. Nyní má ale telefon na indickém Flipkartu svou stránku, kde výrobce potvrdil jak termín představení, tak design a některé specifikace. Zároveň je tímto jasné, že se chystaný telefon dostane i na indický trh.

Samozřejmě tím hlavním parametrem je již zmíněný procesor Snapdragon 8s Gen3, který chystanému telefonu poskytne slušný výkon. Dále výrobce potvrdil i zakřivený pOLED displej s úhlopříčkou 6,7 palce, rozlišením 1,5K a obnovovací frekvencí 144 Hz. Obrazovka podporuje jas až 2000 nitů a HDR10+. Chrání ji sklo Gorilla Glass 5. Displej má navíc validaci společnosti Pantone stejně tak jako fotoaparáty telefonu Motorola Edge 50 Pro. Do displeje je také integrovaný snímač otisků.

Co se týče hlavního fotoaparátu, na snímcích vidíme, že je trojitý. Výrobce potvrdil, že primární snímač má rozlišení 50 MPix, podporuje automatické ostření u videí, adaptivní AI stabilizaci a umělou inteligenci pro úpravu fotek. Pantone validoval také barvy chystaného telefonu. Jsou tři, jmenovitě černá, fialové a bílá s jemnou šedou texturou. Tolik tedy potvrzené parametry. Počítáme ale s tím, že se v následujících dnech dozvíme další informace.