Společnost Google před pár dny oficiálně potvrdila, že svou každoroční vývojářskou konferenci I/O naplánovala na 14. května/mája. Kromě technologických novinek na konferenci zřejmě představí také telefon Google Pixel 8a. Tento model je jakousi “odlehčenou” a levnější alternativou k vlajkovým telefonům řady Pixel 8.

Vzhledem k tomu, že mnozí fanoušci Google na tento levnější model netrpělivě čekají, zajímají se o něj už poměrně dlouho také tipaři. Viděli jsme jeho renderované snímky a také některé z jeho specifikací. Nyní se podíváme na to, co o Google Pixel 8a říká americká certifikace FCC, kterou telefon už také prošel.

Google Pixel 8a má americkou certifikaci FCC

To, že Google Pixel 8a prošel americkou certifikací FCC znamená, že se jeho uvedení, alespoň na americkém trhu, blíží. Certifikačním procesem prošly čtyři verze telefonu s modelovými označeními G8HNN, GKV4X, G6GPR a G576D, což znamená, že mezi nimi budou drobné hardwarové rozdíly. Jeden z modelů, konkrétně G6GPR, jsme nedávno viděli v jeho prodejním balení. Certifikace také potvrdila bezdrátové nabíjení, bezkontaktní platby a podporu Wi-Fi 6E.

V rámci dalších parametrů telefonu Google Pixel 8a očekáváme, že nový telefon bude vyšší, užší a tenčí než loňský model Pixel 7a. OLED displej má úhlopříčku 6,1 palce, FullHD+ rozlišení a obnovovací frekvenci 120 Hz. Obrazovka podporuje maximální jas až 1400 nitů. Nechybí ani podpora výstupu DisplayPort. Dostane stejný procesor Tensor G3 jako mají i další dva telefony v sérii Pixel 8 a baterie má podporu rychlého nabíjení s výkonem 27 W. Telefon Pixel 8a půjde do prodeje v 21 zemích, včetně České republiky, Estonska, Finska, Maďarska, Litvy, Lotyšska, Polska, Rumunska, Slovenska a Slovinska. Model Pixel 8a má prý dvě paměťové verze s 8 GB/128 GB a 8 GB/256 GB. První verze podle údajů německých prodejců přijde na 569,90 euro a druhá verze pak stojí 630 euro. Vidíme tedy, že letos Google ceny navýšil.