V dnešní době si stále více lidí vybírá tablety pro pohodlné prohlížení a práci na cestách, protože nejsou tak velké jako notebooky. Podle oficiálních zdrojů se technologická značka Blackview chystá uvést na trh špičkovou řadu tabletů MEGA. Očekávaná 120 Hz vlajková loď, tablet Blackview MEGA 1, by měla mít celosvětovou premiéru už 18. března.

Co nabízí tablet Blackview MEGA 1?

Především je to skvělý displej s úhlopříčkou 11,5 palce a vysokou obnovovací frekvencí 120 Hz. Obrazvovka zvýší vaši produktivitu při hraní her, práci a studiu. Usnadní ji i dotykové ovládání. Rozlišení displeje je FullHD+ a je zde i podpora technologie Widevine L1, čtyři reproduktory a podpora platforem jako jsou Netflix, Amazon Prime a Disney Plus.

Displej, kterým model Blackview MEGA 1 disponuje, lze rozdělit na více oken, což výrazně zvýší multitasking. Zařízení snadno propojíme s externí klávesnicí a myší, takže tento tablet může plně nahradit notebook nebo počítač. Nechybí ani podpora stylusu pro snadné psaní poznámek nebo kreslení. Baterie s kapacitou 8800 mAh zaručí, že tablet Blackview MEGA 1 zvládne až 20 hodin plného používání. Rychlé nabíjení s výkonem 33 W akumulátor nabije na 50 % za pouhých 60 minut.

Špičková foto výbava

Tablet Blackview MEGA 1 má také skvělé fotoaparáty. Hlavní zadní fotoaparát dostal snímač Samsung Isocell JN1 s rozlišením 50 MPix. Díky tomu mají fotografie živé barvy i při focení za slabého osvětlení. Senzor umožňuje nahrávání videa ve vysokém rozlišení 2K. Přední kamera má 13 MPix senzor pro video rozhovory. Mezi režimy fotoaparátů najdeme HDR a nebo i noční režim. Je tu i algoritmus ArcSoft® 9.0 pro vyšší kvalitu snímků.

Tablet Blackview MEGA 1 pohání procesor Helio G99

Jako prémiové zařízení se Blackview MEGA 1 chlubí procesorem Helio G99 s podporou 4G z dílen společnosti MediaTek. S čipsetem je spárováno 8 GB/12 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. K dispozici je i 8 GB a 12 GB virtuální RAM, kterou lze dále rozšířit až na 1 TB.

Nový tablet běží na operačním systému Android 13 a doplnila jej nadstavba DokeOS_P 4.0. V nadstavbě jsou vlastní aplikace pro práci, studium i hraní her. Součástí je i rozdělení obrazovky pro snadný přístup k preferovaným aplikací. Je tu také režim PC Mode 2.0 pro vylepšený multitasking s více okny a funkce “Pix to Top” pro preferované úkoly. Aplikace Workspace pak usnadní přepínání mezi osobními a pracovními účty.

Cena a dostupnost

Tablet Blackview MEGA 1 bude globálně debutovat 18. března na Aliexpress ve verzích s 8 GB/256 GB a 12 GB/256 GB. Zaváděcí cena začíná na 199 dolarech, tato nabídka platí od 18. do 27. března.