Skládací véčkové telefony si na trhu celkem rychle získaly popularitu. V portfoliu je už má několik etablovaných výrobců. A mezi hlavní lídry v tomto segmentu patří Samsung se svou řadou Galaxy Z Flip. Výrobce se snaží každou novou generaci véčkových telefonů vylepšit a loni se mu to jednoznačně povedlo. Model Galaxy Z Flip 5 byl totiž prvním skládacím véčkem s 3,4 palcovým vnějším displejem. Pro srovnání modely Z Flip 3 a Z Flip 4 měly malé 1,9 palcové vnější obrazovky. A protože je už v přípravách letošní Samsung Galaxy Z Flip 6 tipaře zajímá, jak na tom s externím displejem bude on.

Vnější displej véčka Samsung Galaxy Z Flip 6 se ještě zvětší

Větší vnější displej u loňského véčka Galaxy Z Flip 5 měl slušný úspěch a zdá se, že je s ním spokojený i samotný výrobce. Proto se rozhodl, že jej zachová i u letošního modelu Samsung Z Flipe 6. A nejen že jej zachová. Podle informací tipaře Anthonyho, které zveřejnil na platforma X, bude vnější displej ještě větší. Úhlopříčka obrazovky prý naroste na 3,9 palce a bude jí chránit sklo Gorilla Glass Armor. To je určitě vítané vylepšení.

Kromě toho tipař zmiňuje i některé z dalších specifikací chystaného telefonu Samsung Galaxy Z Flip 6. Tvrdí, že vnitřní obrazovka má úhlopříčku 6,7 palce a vylepšení se dočká i sklopný pant. Telefon dostane i větší chladicí systém pro udržení výkonu a efektivity. Dále uvádí, že na postu procesoru najdeme Snapdragon 8 Gen3, ale s tím všichni počítáme.

Dočkáme se také nárůstu kapacity baterie z loňských 3700 mAh na rovných 4000 mAh. Zvětší se i kapacita operační paměti, a to na 12 GB. Hlavní fotoaparát má údajně primární 50 MPix snímač a k němu i 12 MPix širokoúhlý objektiv. Samsung Galaxy Z Flip 6 také dostane podporu umělé inteligence Galaxy AI a výrobce prý přislíbil také sedm let aktualizací softwaru a bezpečnostních záplat jako u řady Galaxy S24. Vylepšení bude tedy poměrně dost a zda se tipař nemýlí se dozvíme letos v červenci/júli při oficiálním uvedení tohoto véčkového stroje.