Fanoušci společnosti OnePlus se už pomalu začínají těšit na nový telefon střední třídy, OnePlus Ace 3V. Produktová řada Ace je sice exkluzivně vytvořená pro čínský trh, ale tyto modely se pak zpravidla pod jiným názvem podívají i na trhy globální. Nový telefon bude v Číně debutovat na konci tohoto měsíce, což nepřímo potvrdil prezident čínské pobočky OnePlus, pan Li Jie Luois.

O chystaném telefonu se stále častěji zmiňují také tipaři. Ti na začátku tohoto měsíce hlásili, že se OnePlus Ace 3V stane světově prvním telefonem, který dostane zbrusu nový procesor Snapdragon 7+ Gen3. Čipset ale stále čeká na své oficiální představení, které proběhne ještě před uvedením telefonu. Qualcomm čínskou představovačku procesoru naplánoval na 18. března/marca. S potvrzením nebo vyvrácením tvrzení tipařů souvisí i benchmarkové testy Geekbench, kterými telefon už také prošel.

Snapdragon 7+ Gen3 pro telefon OnePlus Ace 3V potvrzen

OnePlus Ace 3V prošel benchmarkovými testy s kódovým označením PJF110. Z testovacího výpisu, který se objevil na čínské síti vyčteme, že jej pohání procesor společnosti Qualcomm. Čipset má osm jader rozdělených do tří clusterů s architekturou 1/4/3. Primární jádro má taktovací frekvenci 2,80 GHz. Další čtyři jádra jsou taktovaná na 2,61 GHz a poslední tři jádra mají takt 1,90 GHz. Na postu GPU je Adreno 732. Jde tedy skutečně o procesor Snapdragon 7+ Gen3.

Čipset při testech doplnilo 16 GB operační paměti a systém Android 14. V Single-core testu získal OnePlus Ace 3V 1848 bodů a ve více jádrovém testu pak 5007 bodů. Skóre tedy potvrdilo, že nový procesor je nejen výkonný, ale také efektivní. Mezi další parametry chystaného telefonu patří plochý 6,74 palcový OLED displej s rozlišením 1,5K, dvoučlánková baterie s celkovou kapacitou 5500 mAh a nebo také rychlé nabíjení s výkonem 100 W. Tipaři čekají i trojitý hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix senzorem s podporou OIS a 16 MPix selfie kameru.