Společnost Nothing se sídlem v Londýně dnes zahájila prodej svého nového telefonu Phone (2a) společně nabídkou na Perplexity Pro.

Phone (2a) je možné zakoupit jak u všech známých tuzemských prodejců, tak i přímo na oficiálních stránkách společnosti nothing.tech. Vybírat lze z bílé barvy, černé barvy a mléčné barvy. Níže jsou paměťové verze a ceny pro český trh:

  • 8 GB/128 GB – 7 999 Kč
  • 12 GB/ 256 GB – 8 999 Kč.

Nothing Phone (2a) a Perplexity Pro

Nothing Phone (2a)

Společnost Nothing taktéž oznámila své vůbec první partnerství v oblasti umělé inteligence se společností Perplexity, vyhledávačem s umělou inteligencí. Zákazníci, kteří si zakoupí Phone (2a) do 19. března přes nothing.tech, obdrží až roční členství Perplexity Pro.

Obliba Perplexity stále roste, jelikož existuje vysoká poptávka po platformě, která si poradí s nepřehledným informačním šumem a poskytuje přesné odpovědi uživatele. Společnost Nothing je zastánce tohoto poslání a je ráda, že tuto službu může přinést uživatelům Phone (2a).

„Společnosti Perplexity a Nothing spojuje společný závazek pro poskytování skvělého produktu a přesvědčení, že vyhledávání informací by mělo být jednoduché a efektivní. Perplexity je skvěle navržený nástroj pro hledání odpovědí. A Nothing Phone (2a) je skvěle navržené zařízení pro všestranné použití. Jsme tak velmi nadšení, že můžeme všem uživatelům Phone (2a) přinést Perplexity Pro,“ řekl Aravind Srinivas, spoluzakladatel a generální ředitel společnosti Perplexity.

PHONE (2A): VÝKON

Procesor Dimensity 7200 Pro, který byl exkluzivně vyvinut ve spolupráci se společností MediaTek, poskytuje ten nejlepší výkon při optimální energetické spotřebě. Mediatek 7200 Pro disponuje nejnovější 4nm technologií druhé generace TSMC. A bez námahy zvládne jakoukoli úlohu s bezkonkurenční efektivností a vysokou rychlostí. Ve spojení s až velkorysou 20GB operační pamětí s technologií RAM Booster zajišťuje osmijádrový procesor taktovaný až na 2,8 GHz svižný a pohotový multitasking po celý den. Phone (2a) má tak o 13 % vyšší výkon a o 16 % lepší účinnost, než měl původní Phone (1).

Společnosti Nothing i MediaTek úspěšně do Phone (2a) implementovali spousty vylepšení jako je funkce Smart Clean, která zajištuje o 200 % větší rychlost u čtení/zápisu na uložiště při dlouhodobém používání. A funkci Adaptive NTFS, díky které probíhá přenos souborů mezi telefonem a počítačem s Windows o 100 % rychleji. I přes tyto nárusty v rychlosti se podařilo snížit energetickou náročnost důležitých komponent až o 10 %.

VÝDRŽ BATERIE A NABÍJENÍ

Phone (2a) disponuje baterií o kapacitě 5 000 mAh, která telefon udrží v provozu až dva dny. Jde o největší kapacitu baterie u telefonů Nothing. Baterie není pouze větší, ale je také dokonalejší. Oproti Phone (1) se značně prodloužila životnost baterie a Phone (2a) tak dokáže udržet více než 90 % své kapacity baterie i po 1 000 nabíjecích cyklech. To odpovídá více než třem letům každodenního nabíjení. Baterie má také o 13 % nižší teplotu při nabíjení i používání telefonu.