Společnost OnePlus se chystá na další rozšíření své produktové řady Ace. Jak víme, telefony s tímto označením jsou exkluzivní pro čínský trh a po modelu Ace 3 se tu už brzy objeví i model OnePlus Ace 3V. Právě o tomto telefonu se už celkem dlouho zmiňují jak tipaři, tak už také prochází certifikacemi potřebnými pro uvedení na trh. A právě díky tomu už známe některé z jeho specifikací.

Podle tipařů dostane chystaný telefon OnePlus Ace 3V procesor Snapdragon 7+ Gen3. Tím se stane světově prvním telefonem s tímto novým čipsetem. Ovšem s uvedením telefonu výrobce musí počkat až Qualcomm představí svůj nový procesor. To vše prý proběhne ještě v tomto měsíci, což i na čínském Weibo potvrdil pan Li Jie Luois, prezident čínské pobočky OnePlus.

Uvedl sice, že telefon dorazí už brzy, ale přesný termín nepotvrdil. Takže o moc moudřejší nejsme, tedy alespoň co se uvedení OnePlus Ace 3V týče. Nicméně Qualcomm už naznačil, že svůj nový čipset uvede 18. března/marca v Číně. Nespecifikoval sice konkrétní typ procesoru, ale s velkou pravděpodobností jde o Snapdragon 7+ Gen3.

Co zatím víme o modelu OnePlus Ace 3V?

Telefon OnePlus Ace 3V bude cenově dostupnější alternativou k modelu Ace 3, který se na globálních trzích prodává jako OnePlus 12R. Kromě již zmíněného procesoru Snapdragon 7+ Gen3 má certifikací potvrzenou baterii s kapacitou 5500 mAh. Jde o dvou článkový akumulátor, kdy jeden článek má kapacitu 2680 mAh. Potvrzené je i rychlé nabíjení s výkonem 100 W. Dále očekáváme OLED displej s úhlopříčkou 6,74 palce rozlišením 1,5K a obnovovací frekvencí 120 Hz. Tipaři čekají i trojitý hlavní fotoaparát s primárním 50 MPix senzorem s podporou OIS a 16 MPix selfie kameru. A samozřejmě i operační systém Android 14. Proslýchá se i to, že na globální trhy může tento model dorazit pod obchodním názvem OnePlus Nord 4. To ale zatím není potvrzené.