Společnost Motorola sice o sobě v posledních dnech nedávala příliš vědět, ale vše se začíná obracet. Chystá totiž rozšíření své produktové řady Motorola Edge. Jde o model Motorola Edge 50 Pro, který ale půjde na různé trhy s různými názvy. Stejně jako jeho předchůdce, který v Číně debutoval jako Moto X40 a na globální trhy šel jako Motorola Edge 40 Pro.

Proto tipaři očekávají, že v Číně jej výrobce uvede s názvem Moto X50 Ultra, ve Spojených státech jako Motorola Edge+ (2024) a na ostatní globální trhy dorazí jako Motorola Edge 50 Pro. Je v tom trochu zmatek, ale každopádně se na stránkách AndroidHeadlines objevily první renderované snímky tohoto chystaného stroje, takže se podíváme na to, jak vypadá.

Design telefonu Motorola Edge 50 Pro

Při prvním pohledu na renderované snímky telefonu Motorola Edge 50 Pro je zřejmé, že jde o prémiový model. Čelní panel je po bočních hranách zakřivený a rámečky kolem displeje jsou velmi úzké, a to včetně brady. Ve středu horní části obrazovky leží “díra” pro přední kameru.

Také zadní panel má mírně zakřivené boční hrany. V levém horním rohu zad je vystouplý čtvercový modul hlavního fotoaparátu. V něm vidíme dvě větší okruží a dvě menší okruží. Tři z nich jsou určené pro snímače, čtvrtý pro LED blesk. Ve středu zadního panelu je notoricky známé logo Motoroly. Telefon půjde na trh ve třech barvách, konkrétně je to černá, světle fialová a bílá s mramorovou texturou. V případě prvních dvou barevných variant se zdá, že je zadní panel pokrytý umělou kůží.

V rámci specifikací tipaři u telefonu Motorola Edge 50 Pro očekávají 6,7 palcový displej s obnovovací frekvencí 165 Hz. Protože jde o vlajkový stroj na postu procesoru najdeme Snapdragon 8 Gen3 s až 12 GB operační paměti. Baterie má údajně kapacitu 4500 mAh a podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 125 W a bezdrátového 50 W nabíjení. Primární snímač hlavního fotoaparátu má prý rozlišení 50 MPix a doplní jej širokoúhlý objektiv a teleobjektiv s 6× optickým zoomem. Je tu také laserové ostření a podpora OIS. V Číně může telefon debutovat na začátku příštího měsíce.