Je tu další neděle a s ní i konec týdne. Za okny to vypadá jarně, ale teploty se ještě drží tak trochu při zemi. Ale není nic lepšího, než si udělat před nedělním obědem procházku a načerpat trochu energie a vitamínu D ze sluníčka. A po obědě se můžete podívat, co pro vás přichystaly čínské e-shopy. Jako vždy jsou tu totiž naše pravidelné Vychytávky z Číny.

Pro každý díl rubriky Vychytávky z Číny se snažíme ve slevách najít gadgety, které jsou levné a zároveň i praktické. Dnes se podíváme na tři nenápadné pomocníky do domácnosti, které se opravdu hodí každému a navíc i jejich ceny nikomu velký průvan v peněžence neudělají.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Chytrý dávkovač rýže

Máte rádi rýži nebo luštěniny a vaříte je často? Pokud na tuto otázku odpovíte ano, je pro vás jako dělaný tento chytrý dávkovač. Jde o dvou dílnou nádobu, kdy její horní část je ještě rozdělená na několik sektorů. Do horní části nasypeme rýži, nebo třeba hrách, fazole, čočku a nebo jiné luštěniny nebo obilniny. Vzhledem k tomu, že horní část je otočná o 360° natočíme si přesně ten sektor, ze kterého chceme odsypat rýži, zmáčkneme tlačítko a do násypníku v dolní části nádoby se odsypeme potřebná porce rýže. Je to zkrátka jednoduché a rychlé. Cena dávkovače ve slevě také není vysoká a spadla na 29,01 dolaru. V nabídce jsou dvě barevné varianty, a to bílá a tmavě zelená.

Magnetická zarážka dveří

Zarážka do dveří je velmi stará vychytávka. Používaly ji už naše babičky, které dveře zapřely dřevěným klínkem a nebo kamenem. Doba pokročila a technologie s ní. Samozřejmě i zarážky dveří se mění. Dnes si můžeme pořídit zarážku magnetickou, která díky silnému magnetu udrží dveře přesně v dané poloze a ani průvan dveře nezabouchne. Tato zlevněná magnetická zarážka se hodí pro různé typy dveří, ať už jsou skleněné, dřevěné nebo kovové. Díky své konstrukci z pevného plastu a nerezové oceli je velmi odolná proti opotřebení. Její instalace je jednoduchá, protože ji stačí jen přilepit na dveře. Navíc je i celkem designově povedená. Cena ve slevě na Aliexpress spadla na sympatických 0,49 dolaru a v nabídce je v barvě bílé a černé.

Zásobník na kuchyňské fólie

Alobal, papír na pečení a nebo kuchyňská folie neodmyslitelně patří do výbavy každé kuchyně. Manipulaci s nimi nám usnadní jednoduchý zásobník s řezačkou. Fólie do něj jednoduše uložíme a pak je stačí jen potáhnout a jedním tahem odříznout. Díky integrovanému magnetu jej můžeme položit na pracovní plochu a nebo také připevnit třeba na ledničku. Ve slevě přijde zásobník jen na 3,65 dolaru a na výběr je v barvě bílé, tmavě modré a nebo světle zelené.