Od zákazu společnosti Huawei ze strany USA zajímá fanoušky i nefanoušky vývoj řady mobilních telefonů Huawei. Řada Huawei P70 se vidí jako jeden z nejpokročilejších smartphonů roku 2024. Po nedávném úniku informací o designu jeho fotoaparátu vyvolal mezi technickými nadšenci značný zájem a není se čemu divit. Nyní se ale objevila zpráva, že toto zařízení nepřijde tak brzy, jak bychom očekávali. Populární a ověřený čínský technologický bloger @DigitalChatStation (@DCS) nedávno na svém účtu na Weibo napsal, že uvedení řady Huawei P70 na trh bylo odloženo. Bloger přinesl zprávu, že společnost Huawei na uvedení tohoto zařízení usilovně pracuje. V březnu se tak však již nestane. Předchozí zprávy týkající se data uvedení této řady na trh ukazovaly, že toto zařízení dorazí již koncem března.”

V příspěvku na Weibo se píše:

“Řada Huawei P70 byla skutečně odložena. Základní konkurenceschopnost této generace je poměrně silná. Jak již bylo zmíněno, konfigurace technického modelu je poměrně dobrá. Relativně malé rozměry 2,5D 1,5K + 50MP super velký snímač + periskop + bezdrátové nabíjení + satelitní komunikace Beidou je hlavní vlastností nejvyššího modelu. Stále dochází k průlomu v oblasti teleobjektivových modulů a technologie satelitní komunikace.”

Bloger prozradil, že standardní verze Huawei P70 dostala do vínku “relativně malý displej” 2,5D 1,5K. Tento model také disponuje 50Mpx hlavním fotoaparátem a také periskopovým objektivem. Celá řada podporuje bezdrátové nabíjení a satelitní komunikaci Beidou. Navzdory posunu data uvedení na trh bude tato řada stále uvedena na trh s některými inovativními funkcemi.

PŘEDCHOZÍ ZPRÁVY O ŘADĚ HUAWEI P70

Bloger @DCS již dříve odhalil, že uvedení mobilních telefonů Huawei řady P70 je předběžně naplánováno na konec března. Tvrdí také, že tato řada bude používat nový hlavní fotoaparát s teleobjektivem, novou technologii satelitní komunikace a nový inovativní design.

Dosud dostupné informace o řadě Huawei P70 jsou následující

  • Čipset: Kirin 9xxx, frekvence čipu standardní verze a top modelu se mírně liší.
  • Displej: 6,58palcový 2,5D 1,5K LTPO / 6,8palcový 2,5D 1,5K LTPO
  • Fotoaparát: OV50H s fyzickou proměnlivou clonou / IMX989 s fyzickou proměnlivou clonou, 50MP ultraširokoúhlý objektiv, 50MP 4x periskopový teleobjektiv
  • Vlastnosti: Nová technologie satelitní komunikace, nový design vzhledu

Pro srovnání, společnost Huawei vybavila v loňském roce řadu Mate60 procesorem Kirin 9000S. Procesorová část tohoto chipsetu má 8 jader a 12 vláken. To zahrnuje 1 jádro s frekvencí 2,62 GHz, 3 jádra s frekvencí 2,15 GHz a 4 jádra s frekvencí 1,53 GHz. Model grafického procesoru je in-house vyvinutý Maleoon 910. Dá se tedy očekávat, že Huawei P70 přijde se značným upgradem specifikací. Také zařízení bude pravděpodobně dražší než jeho předchůdce.