Společnost OnePlus v roce 2022 zavedla pro čínský trh novou produktovou řadu Ace. Prvními vydanými telefony v této nové sérii byly dva modely Ace a Ace Pro. Loni jsme se pak dočkali modelů Ace 2, Ace 2 Pro a Ace 2V a model Ace 3 debutoval na začátku letošního roku. Všechny vydané telefony parametry spadají do střední třídy, ale přesto mají celkem zajímavý design a dobře vyvážený poměr cena/výkon. A protože loni přišel na svět i model Ace 2V, letos očekáváme jeho nástupce, telefon OnePlus Ace 3V. A ten se už podle čínských tipařů pomalu chystá na trh.

Co zatím víme o telefonu OnePlus Ace 3V

Čínští tipaři odhadují, že model OnePlus Ace 3V dorazí na čínský trh ještě v tomto měsíci. Stane se tak ale až po oficiálním vydání procesoru Snapdragon 7+ Gen3, protože chystaný telefon OnePlus má být vůbec tím prvním, který tento nový čipset dostane. Procesor prý výkonem odpovídá čipsetům z řady Snapdragon 8, protože má údajně stejné primární jádro Cortex-X4 jako Snapdragon 8 Gen3.

K procesoru Snapdragon 7+ Gen3 prý OnePlus Ace 3V dostane až 16 GB operační paměti. K dalším parametrům patří OLED displej s rozlišením 1,5K a obnovovací frekvencí 120 Hz.  Velikost úhlopříčky obrazovky zatím neznáme. Tipaři dále zmiňují i velkou baterii s kapacitou 5500 mAh. Rychlé nabíjení má výkon 100 W. Akumulátor i výkon nabíjení je tedy naprosto stejný jako má i model Ace 3.

Dříve také tipaři zmiňovali, že telefon OnePlus Ace 3V má plastový rám a skleněný zadní panel. Zda je obrazovka plochá nebo zakřivená v této chvíli není jasné. Ale loňský model Ace 2V měl obrazovku plochou s úzkými souměrnými rámečky a ve středu její horní části je “díra! pro přední kameru. Další specifikace jsou zatím v utajení. Počítáme ale s tím, že stejně jako loni zůstane model Ace 3V exkluzivně v Číně. Na globální trhy ale dorazí jako Nord 4 nebo Norsd 5.