Společnost Huawei se poslední dobou pěkně rozjíždí, a to i přesto, že její produkci stále omezují dlouhodobé americké sankce. Její restart začal loni vydáním vlajkové řady Mate 60, pokračoval vydáním skládacího telefonu Mate X5 a na konci roku jsme se dočkali i zajímavého modelu Enjoy 70. Víme ale i to, že letos pro nás chystají také telefony řady Huawei P70, které na trhu nahradí loňskou sérii Huawei P60.

Práce na telefonech Huawei P70 již běží, protože na začátku letošního roku se na síti objevily první informace o některých specifikacích chystaných strojů. Tipaři hovořili o zakřiveném OLED displeji s úhlopříčkou 6,7 palce a rozlišením 1,5K. Dále také o duálních stereo reproduktorech a o trojitém hlavním fotoaparátu s primárním 50 MPix snímačem Omnivision OV50H. A u fotoaparátu se na chvíli zdržíme. Na čínské síti jsou totiž k vidění snímky ochranných pouzder pro telefony Huawei P70.

Telefony Huawei P70 mají trojúhelníkový modul hlavní kamery

Přestože tipaři před dvěma měsíci tvrdili, že design modulu hlavního fotoaparátu telefonů řady Huawei P70 je stejný jako u modelů P60, zdá se, že se mýlili. Vzhled modulu se radikálně liší a snímače jsou uskupeny do rovnostranného trojúhelníku. V rohu, který leží téměř ve středu horní třetiny zad vidíme největší otvor pro primární senzor. V tomto případě tipaři opět mluví o 50 MPix snímači. Další dva senzory jsou zřejmě teleobjektiv a širokoúhlý objektiv. Čtvrtý nejmenší oválný otvor je patrně určený pro duální LED blesk a nebo pro blesk a laserové ostření.

Podle čerstvých informací mají včetně primárního snímače i další dva senzory rozlišení 50 MPix. Tipaři počítají s proměnlivou clonou u primárního senzoru a 4× optickým zoomem u teleobjektivu. Pro širokoúhlý objektiv prý výrobce použije snímač Sony IMX989. Samozřejmě jde o v této chvíli nepotvrzené informace, takže počkejme, až se o modelech řady Huawei P70 zmíní i samotný výrobce.