Společnost Oppo má ve svém portfoliu už celkem slušnou řadu chytrých hodinek a na konci minulého měsíce k nim přesně podle plánu přibyl nový chronometr, Oppo Watch X. Hodinky debutovaly v Malajsii a jak už dříve odhadovali tipaři, jde v podstatě o přeznačené hodinky OnePlus Watch 2, který OnePlus uvedl na veletrhu MWC ve španělské Barceloně. Není to ale žádné překvapení, protože jak Oppo, tak i OnePlus jsou součástí skupiny BBK, takže je celkem logické, že některé technologie a mnohdy i zařízení sdílejí. Ale přesto si v rychlosti shrneme parametry, které hodinky Oppo Watch X mají.

Souhrn specifikací hodinek Oppo Watch X

Vzhled hodinek Oppo Watch X překvapí jen ty, kteří si zvykli na obdélníkový displej, které až doposud hodinky Oppo měly. Nyní je displej kruhový, pouzdro je vyrobené z nerezové oceli a na pravé hraně je korunka a tlačítko pro rychlé ovládání. Displej je typu AMOLED a chrání jej safírové sklo. Úhlopříčka má 1,43 palce a rozlišení displeje je 466 × 466 pixelů. Maximální jas dosáhl až na 1000 nitů a je tu i podpora funkce AOD. Odolnost hodinek zajistila vojenská certifikace MIL-STD 810H a také certifikace IP68.

Hodinky Oppo Watch X pohání procesor Snapdragon W5 Gen1 a sekundární čipset BES 2700, které jsou spárované s 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště. Operačním systémem je Wear OS, který uživatelům umožní přístup do Google Play a k aplikacím jako je Google asistent, Google peněženka, Mapy a nebo Kalendář. Hodinky také podporují volání přes Bluetooth.

Mezi funkcemi hodinek Watch X najdeme monitoring tepové frekvence, okysličení krve, menstruačního cyklu, spánku a stresu. Nechybí ani více než 100 sportovních režimů s pokročilými metrikami pro venkovní běh, badminton a nebo třeba lyžování. Další výhodou hodinek Watch X je velká baterie. Má kapacitu 500 mAh a díky ní patří hodinky k nositelnostem s nejdelší výdrží. V režimu Smart Mode je výdrž až 100 hodin a v úsporném režimu je to až 12 dní. Při intenzivním používání se výdrž zkrátí na 48 hodin. Akumulátor podporuje rychlé nabíjení a energii pro celodenní používání načerpá za pouhých 10 minut nabíjení. Oppo Watch X jdou v Malajsii na trh v barvách Platinum Black a Mars Brown. Jejich cena je nastavená na 1399 malajských ringgitů, což je v přepočtu zhruba 295 dolarů.