První březnový víkend je tu a jaro se už opravdu nezadržitelně blíží. Venku je na začátek března nezvyklé teplo, stromy pučí, sněženky a krokusy kvetou a my se radujeme. A úsměv na tvář vám, doufejme, přinese i další díl naší pravidelné rubriky Vychytávky z Číny, která si samozřejmě nemůže dát pauzu ani tento týden.

Jako vždy se vás pokusíme inspirovat trojicí vychytávek čínské provenience, které nás zaujaly na Aliexpressu. Stejně jako minulou neděli jsme prošli slevové akce a vybrali produkty, které mají nízkou cenu. Tentokrát jsme ale vybrali tři gadgety, které nepatří mezi nějaké velké technologické výkřiky, ale určitě stojí za to zjistit, nad čím čínští inženýři přemýšleli za dlouhých zimních večerů.

Vychytávky z Číny – naše tři tipy

Organizér baterií

Pořádek musí být. A to i v bateriích, které se nám kolikrát povalují volně ložené v šuplících nebo skříňkách. Snadno se pák stane, že když baterii akutně potřebujeme vyměnit, nemůžeme žádnou najít. Eliminovat tuto nemilou situaci pomůže tento plastový stojánek, který jednoduše připevníme na dvířka skříně a nebo na stěnu. Organizér pojme až 10 AAA a 10 AA baterií, takže je máme vždy po ruce. Ve slevové akci spadla cena držáku na 1,62 dolaru a vybrat si jej můžeme v barvě černé a nebo bílé.

Bluetooth spínač

Jak udělat z “hloupé” domácnosti chytrou? Pořiďte si spínač Tuya Zigbee Fingerbot. Jde o malou krabičku, která je připravená pro tradiční spínače a tlačítka ve vašem domě. Vestavěný čip umožní provádění chytrých operací pomocí komunikační metody Zigbee, která zajišťuje stabilní a spolehlivé připojení. Ovládání probíhá přes aplikaci Tuya Smart Life a spárování s telefonem. Spínač navíc podporuje hlasového asistenta Alexa od Googlu, takže ho lze ovládat i pomocí hlasových příkazů. Cena spínače na Aliexpress začíná na 9,22 dolaru.

Zahradní dekorace

Náš dnešní poslední tip tak trochu souvisí s přicházejícím jarem. Jarní květiny i stromy ožívají a první práce na zahradě volají. A jestli si chcete letos vaši zahradu vyzdobit, je tu dekorace, díky které vaše stromy dostanou tvář. Můžete se pak sousedům chlubit, že máte na zahradě Enta. A také jarní objímání stromů díky tomu získá nový rozměr. Tahle “blbůstka” není drahá a její cena ve slevové akci začíná na 1,64 dolaru a na výběr jsou tu čtyři typy tváří.