Do další prezentační akce Galaxy Unpacked společnosti Samsung je ještě daleko. Ale už teď víme, že bude opět stát za to. Dojde totiž na uvedení další generace skládacích telefonů, se kterými Samsung na trhu celkem slušně boduje. Dočkáme se tedy klasického skládacího modelu Galaxy Z Fold 6 a výrobce nás neochudí ani o véčkový model Samsung Galaxy Z Flip 6. A protože o něm tipaři tvrdí, že tentokrát dorazí s větší baterií, podíváme se zda se tato inovace nějak odrazí na jeho vzhledu.

Design véčkového telefonu Samsung Galaxy Z Flip 6

Na stránkách Smartprix se objevily exkluzivní renderované obrázky modelu Samsung Galaxy Z Flip 6, na kterých se podílel známý designér OnLeaks. Snímky ukazují telefon ze všech úhlů, takže si o jeho vzhledu můžeme udělat jasnou představu. A už na první pohled je zřejmé, že k žádným radikálním změnám ve srovnání s loňským modelem Galaxy Z Flip 5 nedojde.

Rendery také ukazují, že telefon Samsung Galaxy Z Flip 6 půjde na trh v barvách Mint a Lavander. Má opět plochý rám a zadní panel rozdělený sklopným pantem. Na pravé hraně je tlačítko napájení, které také poslouží jako snímač otisků prstů. Dále zde leží i tlačítka pro ovládání hlasitosti. Na levé hraně vidíme slot pro SIM kartu. Na spodní a horní hraně jsou otvory mikrofonů a dole je i mřížka reproduktoru a port USB-C.

Hlavní fotoaparát tvoří dvě okruží pro snímače a vedle nich napravo je LED blesk. Sekundární displej je opět větší a zabírá polovinu zadního panelu. Mírně se ale změnily rozměry modelu Galaxy Z Flip 6. Telefon měří 165 × 71,7 × 7,4 mm. Lehce se tedy změnila tloušťka, která narostla z 6,9 mm na 7,4 mm. To by mohlo opravdu naznačovat baterii s větší kapacitou. Vnitřní displej má podle údajů tipařů úhlopříčku 6,7 palce a ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. Sekundární displej má úhlopříčku 3,4 palce. Z výše uvedeného se Samsung zřejmě k nějaké designové revoluci nechystá, dojde snad jen na drobné kosmetické úpravy.