Přesto, že se jednu dobu mluvilo o tom, že společnosti Oppo a Vivo chtějí skončit s produkcí skládacích telefonů, zdá se, že tomu tak nebude. Vivo totiž pracuje na novém skládacím telefonu s názvem Vivo X Fold 3, který podle všeho na trhu nahradí loňský model X Fold 2, který debutoval společně s véčkovým modelem Vivo X Flip. Ovšem zda se letos dočkáme i véčkového skládacího telefonu těžko v této chvíli odhadovat. Spíš se mluví o modelu X Fold 3 Pro.

Co zatím víme o skládacím telefonu Vivo X Fold 3?

Informace o skládacím modelu Vivo X Fold 3 zveřejnil na svém Weibo účtu nám dobře známý tipař Digital Chat Statin. K informacím o některých specifikacích přidal i schématický nákres, který ukazuje vzhled chystaného telefonu.

Z nákresu je zřejmé, že model X Fold 3 má známý vzhled. Známý proto, že v podstatě stejně vypadá i jeho předchůdce, X Fold 2. Modul hlavního fotoaparátu je opět kruhový a leží ve středu horní třetiny zadního panelu. V modulu jsou tři senzory fotoaparátu. Jeden z nich je podle obdélníkového ohraničení periskopický. Kromě senzorů je tu také nápis Zeiss, který dává tušit, že o optiku se opět postará německá firma Zeiss.

V případě hlavní kamery tipař odhaduje, že primární snímač má rozlišení 50 MPix. Druhý senzor má také 50 MPix a jde o širokoúhlý objektiv. Třetím v řadě je 64 MPix periskopický teleobjektiv s optickou stabilizací obrazu. K hlavnímu fotoaparátu tipař dodává, že jej podpoří i obrazový čip Vivo V3 a kamera bude zvládat nahrávání 4K/60 fps videa. Celkově by kamera měla být na úrovni fotoaparátu telefonů řady Vivo X100 a telefon X Fold 3 se stane skládacím telefonem s nejvýkonnějším fotoaparátem. A vypadá to, že ještě jedno prvenství si tento skládací model urve. Stane se prý prvním skládacím telefone s procesorem Snapdragon 8 Gen3 a zároveň je velmi tenký a lehký.