Také společnost Qualcomm dorazila na veletrh MWC 2024 do španělské Barcelony. Samozřejmě zde nepředstavila svůj nový vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen4, protože na jeho uvedení je ještě příliš brzy. Qualcomm vždy své nové vlajky uvádí na podzim na svém pravidelném summitu. Právě tam debutoval i loňský vlajkový čipset Snapdragon 8 Gen3. Proto je jasné, že stejný osud čeká i chystaný Snapdragon 8 Gen4.

Ovšem přece jen na veletrhu MWC zástupci Qualcommu o chystaném procesoru alespoň něco málo prozradili. Don McGuire, hlavní marketingový ředitel Qualcomm dokonce na platformě X na účtu Snapdragon UK zveřejnil krátké video, ve kterém zmiňuje, co nového pro svůj nový vlajkový procesor připravili.

Novinky o procesoru Snapdragon 8 Gen4

Don McGuire především potvrdil, že chystaný procesor Snapdragon 8 Gen4 opět představí na Qualcomm summitu na Havaji a ten se bude stejně jako loni konat v říjnu/októbri. Potvrdil i to, že chystají změnu a že nový vlajkový procesor dostane CPU Oryon, který vyšel přímo z vývojářských dílen společnosti Qualcomm. Naznačil také, že procesor má výrazně vylepšený výkon neurální jednotky NPU.

Apeloval také na uživatele, aby přijali za své narůstající rozšiřování umělé inteligence do mobilních technologií, protože AI je budoucnost. Sice nenahradí lidský mozek, ale její fungování vidí jako šestý lidský smysl. Dodal i to, že přechod na vlastní CPU Oryon znamená pro Qualcomm velkou konkurenční výhodu. Do dalších podrobností o parametrech chystaného vlajkového procesoru ovšem McGuire nezabrousil. Tipaři ale odhadují, že vlajkový čipset výrobce postaví na druhé generaci 3nm výrobní technologie TSMC, která zvýší jeho energetickou účinnost. Současně je prý testovaný s taktovací frekvencí 4 GHz a s GPU Adreno 830, což tedy znamená, že jeho vývoj je stále v běhu.