Také značka Nubia, dceřinka společnosti ZTE se zúčastnila veletrhu MWC ve španělské Barceloně. Fanouškům a odborné veřejnosti zde představila několik novinek a včera jsem se podrobněji podívali na poměrně levný skládací véčkový telefon Nubia Flip. Neméně zajímavý je také nový telefon Nubia Neo 2, který je orientovaný na hráče mobilních her. Tomu výrobce přizpůsobil jak design, tak i parametry a funkce. A podobně jako véčkový model Flip má i tento herní stroj velmi dobrou cenu.

Design a specifikace telefonu Nubia Neo 2

Už první pohled na model Nubia Neo 2 dává tušit, že jde o herní telefon. Výrazné designové prvky na zadním panelu působí futuristicky a netradiční vzhled má i modul hlavního fotoaparátu, který tvoří dva osmiúhelníky pro dva snímače a LED blesk. Vzhled zad je proto opravdu nezaměnitelný. Čelní panel je naopak klasický. Kolem displeje jsou relativně úzké a souměrné rámečky. Ve středu horní části obrazovky vidíme “díru” pro přední kameru. Punc herního stroje dodávají tomuto telefonu i dvě herní tlačítka na pravé hraně.

Displej telefonu Nubia Neo 2 má úhlopříčku 6,72 palce, rozlišení 2400 × 1080 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz. Hráče také jistě potěší duální stereo reproduktory s DTS:X Ultra audio. Pro delší hraní her je připravená i velká baterie s kapacitou 6000 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 33 W.

Přesný typ procesoru výrobce neuvedl. Víme ale, že má osm jader, podporuje 5G sítě a jeho maximální takt je 2,7 GHz. Podle těchto indicií může jít o čipset Unisoc T820. Procesor doplnilo 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště. K dispozici je i 20 GB dynamické RAM. Pro dobrý odvod tepla a optimální výkon při dlouhém hraní her je připravené rozhraní Game Space 2.0. Více detailů o specifikacích herního telefonu Nubia Neo 2 výrobce neprozradil. Ovšem známe cenu tohoto nového telefonu, která je skutečně u herního modelu velmi nízká a je nastavená na 199 dolarů. Herní telefon Nubia se tak může stát dobrou volbou pro hráče, kteří mají omezený rozpočet.