Veletrh MWC je dobrým místem pro uvedení technologických novinek. Ví to i společnost OnePlus, takže i ta si v Barceloně nachystala prezentační akci pro své fanoušky a odbornou veřejnost. A asi není potřeba dodávat, že hlavní hvězdou večírku jsou hodinky OnePlus Watch 2. Přesně podle toho jak odhadovali tipaři, nové hodinky si rozhodně zaslouží naši pozornost. Třeba jen proto, že jsme na ně čekali tři roky od uvedení prvního chronometru této značky. Navíc jim výrobce nadělil poměrně dost vylepšení, proto si nyní jejich specifikace shrneme.

Hlavní specifikace hodinek OnePlus Watch 2

O designu hodinek OnePlus Watch 2 stačí napsat snad jen to, že je celkem povedený. Displej je kruhový a chrání jej safírové sklo. Tělo je vyrobené z nerezové oceli a na pravé hraně leží otočná korunka a jedno fyzické tlačítko. Vše doplnil fluorokaučukový řemínek. Odolnost hodinek zajistila vojenská certifikace MIL-STD 810H a také certifikace IP68.

AMOLED displej má úhlopříčku 1,43 palce, rozlišení 466 × 466 pixelů a maximální jas až 1000 nitů. Vysoký jas umožní pohodlné sledování displeje i na přímém ostrém slunci. OnePlus Watch 2 mají také vestavěnou dvoupásmovou GPS (L1/L5) a podporují i navigační systémy Beidou, Galileo, Glonass a QZSS. Z dalších senzorů jmenujme kompas, akcelerometr, gyroskop, barometr, světelný senzor a optický pulzní oxymetr.

Chronometr OnePlus Watch 2 pohání procesor Snapdragon W5 Gen1 a sekundární čipset BES 2700. S nimi do páru jde 2 GB RAM a 32 GB interního úložiště, systém Wear OS a také proprietární OS založený na RTOS. Baterie má kapacitu 500 mAh a díky ní patří hodinky k nositelnostem s nejdelší výdrží. V režimu Smart Mode je výdrž až 100 hodin a v úsporném režimu je to až 12 dní. Akumulátor podporuje rychlé nabíjení a energii pro celodenní používání načerpá za pouhých 10 minut nabíjení. Pro spárování s telefonem je tu Bluetooth 5.3 a je tu také vestavěný mikrofon a reproduktory pro Bluetooth volaní.

Mezi funkcemi hodinek Watch 2 najdeme monitoring tepové frekvence, okysličení krve, menstruačního cyklu, spánku a stresu. Nechybí ani více než 100 sportovních režimů s pokročilými metrikami pro venkovní běh, badminton a nebo třeba lyžování. Hodinky podporují aplikaci OHealth. OnePlus Watch 2 jdou na trh v barvách Black Steel a Radiant Steel. V Evropě je pořídíme za 329 euro a nyní v předprodejích mají akční cenu 299 euro. Předběžné objednávky již běží, prodeje začínají 4. března/marca.