Skládací telefony jsou na trhu už poměrně dlouho a jsou stále oblíbenější. Zvláště ty véčkové si získávají stále větší popularitu. Ve svém portfoliu je má poměrně dost výrobců a mezi ty největší patří Samsung, Motorola, OnePlus, Vivo a Oppo. Nyní se k nim přidává další velký výrobce, a to značka Nubia, která je dceřinkou společnosti ZTE. A právě Nubia vyrazila do Barcelony na veletrh MWC, kde uvedla svůj první skládací véčkový telefon Nubia Flip. Vzhledem k tomu, že jde o zajímavou novinku, pojďme se na ni podívat podrobněji.

Specifikace véčkového modelu Nubia Flip

Design nového véčka Nubia Flip je takový, jaký mají v podstatě všechny véčkové telefony na trhu. Telefon se skládá podél horizontální osy. Na zadním panelu má velký kruhová modul hlavního fotoaparátu a uvnitř tohoto kruhu je malý sekundární displej. To je celkem zajímavé designové řešení. Barevné varianty se drží staré dobré klasiky jako je černá a zlatá.

Vnitřní displej telefonu Nubia Flip je typu AMOLED. Má úhlopříčku 6,9 palce, rozlišení 2790 × 1188 pixelů a obnovovací frekvenci 120 Hz. Sekundární kruhový displej je také typu AMOLED s úhlopříčkou 1,4 palce a rozlišením 466 × 466 pixelů. Díky němu se uživatelé rychle dostanou k různým notifikacím a základním funkcím bez nutnosti telefony otvírat. Lze jej také použít jako hledáček fotoaparátu pro pořizování slefie fotek.

Na postu procesoru najdeme čipset Snapdragon 7 Gen1 a s ním je připraveno 6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště. Konektivitu zastupuje 5G SA/NSA, duální 4G VoLTE, Wi-Fi 6 802.11 ax, Bluetooth 5.3, GPS, GLONASS, USB-C a NFC. Snímač otisků leží na hraně. Baterie véčkového telefonu Nubia Flip má kapacitu 4310 mAh a podporu rychlého nabíjení s výkonem 33 W. Operačním systémem je Android 13.

Selfie kamera má rozlišení 16 MPix. Hlavní fotoaparát tvoří primární 50 MPix senzor a 2 MPix snímač pro zachycení hloubky ostrosti. Jak již bylo řečeno, Nubia Flip jde na trh v barvě černé a zlaté. Podle informací na stránkách výrobce prodeje začnou již brzy, ale přesný termín zatím není zveřejněný. Co ale v této chvíli známe, je cena telefonu. Ta je nastavená na 599 dolarů, což z modelu Nubia Flip dělá nejdostupnější skládací véčkový telefon na trhu.