Také v tomto příspěvku zůstaneme na výstavních plochách veletrhu MWC 2024. Tentokrát se ale přesuneme ke společnosti Xiaomi, která do Barcelony přivezla několik nových produktů pro globální trhy. Ve všech případech jde o chytré nositelnosti a začneme rovnou u hodinek Xiaomi Watch 2. Hodinky společnosti Xiaomi sice nejsou tak populární jako modely jejích konkurentů, ovšem mohou být dobrou a hlavně levnější alternativou. A to především hodinek Google Pixel Watch 2 a nebo Galaxy Watch 6, které také běží na systému Wear OS. Proto se pojďme podívat, co všechno nabízí.

Hlavní parametry hodinek Xiaomi Watch 2

O tom, že se hodinky Xiaomi Watch 2 chystají do Evropy jsme se dozvěděli zhruba před dvěma týdny. Tipaři už v té době odhadovali některé z parametrů a tvrdili, že nové hodinky jsou nižší verzí hodinek Watch 2 Pro, které debutovaly loni na podzim. To se v podstatě na MWC potvrdilo a potvrdilo se i to, že stejně jako model Watch 2 Pro běží na operačním systéme Wear OS.

Design chronometru Xiaomi Watch 2 je jednoduchý, ale přesto elegantní. Kruhový AMOLED displej má úhlopříčku 1,43 palce a rozlišení 466 × 466 pixelů. Na pravé hraně těla z hliníkové slitiny jsou dvě tlačítka pro rychlejší ovládání. Díky této konstrukci jsou hodinky lehké s hmotností pouhých 37 gramů a jsou také odolné vůči vodě do 5ATM. Pod kapotou hodinek tluče procesor Snapdragon W5+ Gen1, který doplnily 2 GB operační paměti a 32 GB interního úložiště. Baterie má kapacitu 495 mAh a hodinky udrží v provozu až 65 hodin. Xiaomi Watch 2 mají také přístup k více než 300 aplikacím třetích stran. K dispozici je i 33 uživatelsky nastavitelných ciferníků.

Ve výbavě dále najdeme 12 kanálovou pokročilou technologii sledování zdraví. Jsou tu tedy monitoringy tepové frekvence, okysličení krve, spánku, menstruačního cyklu a nebo úrovně stresu. Dále je připraveno více než 160 sportovních režimů a nechybí ani vestavěná GPS pro outdoorové aktivity. Hodinky také umí detekovat pád a vyšlou upozornění na kontakty pro případ nouze. Hodinky Xiaomi Watch 2 jdou na trh v barvě černé a stříbrné a jejich evropská cena jen nastavená na 199 euro. Na českém trhu je pořídíte u vybraných prodejců za 4599 Kč.