Skoro každý týden se vracíme ke společnosti Samsung a k jejich levnějším telefonům. Výrobce se totiž po uvedení vlajkových strojů ze série Galaxy S24 plně věnuje telefonům střední třídy a postupně je uvádí na různé trhy. Debutují především modely z řady Galaxy A, která se letos dočká největšího rozšíření. Ovšem i řady Galaxy M, Galaxy C a Galaxy F očekávají nové přírůstky. Proto se dnes podíváme na model Samsung Galaxy F15 5G, který už také čeká na své představení.

První informace o telefonu Samsung Galaxy F15 5G přišly před dvěma dny. Výrobce je zveřejnil na indickém Flipkartu s tím, že tento model představí v Indii už brzy. Zároveň upozornil i na některé z jeho specifikací, které jsou nápadně podobné těm, které má i model Galaxy A15 5G. Není se čemu divit, protože telefony ze série F jsou v podstatě určené právě pro indický trh, případně i pro bangladéšský a čínský trh. Na jiných trzích je Samsung většinou uvádí v řadě Galaxy A. Takže kdy se tedy v Indii objeví model Samsung Galaxy F15 5G? Odpověď zní: 4. března/marca ve 12 hodin místního času. Přesně tento termín už Samsung potvrdil na indickém Flipkartu.

Co nabízí chystaný telefon Samsung Galaxy F15 5G?

Hlavní devizou telefonu Samsung Galaxy F15 5G je obří baterie. Má totiž kapacitou 6000 mAh, takže udrží telefon v chodu celkem dlouho. Výrobce k tomu dodává, že na jedno nabití zvládne až 128 hodin přehrávání hudby a až 25 hodin přehrávání videí. Kromě baterie je potvrzený i procesor, kterým je čipset Dimensity 6100 Plus. Tento čipset pohání také model Galaxy A15. A stejný je i AMOLED displej s úhlopříčkou 6,5 palce, rozlišením 2340 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz.

Z dalších specifikací telefonu Galaxy F15 5G jmenujme například kapacitu pamětí 4 GB/6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště nebo rychlé nabíjení s výkonem 25 W. Hlavní fotoaparát má tři snímače s rozlišením 50 MPix, 5 MPix a 2 MPix. Kromě toho výrobce také potvrdil, že telefon dostane čtyři roky hlavních aktualizací operačního systému Android a pět let bezpečnostních záplat. A to může být pro potenciální kupce dobrý důvod, proč si nový telefon pořídit.