Včera jsme se zmínili o tom, že značka iQOO připravuje nový telefon s jednoduchým názvem iQOO Z9. Chystaný model má za sebou indickou certifikaci BIS, což naznačuje, že se chystá na indický trh. Prošel také benchmarkovými testy Geekbench, které potvrdily, že jej pohání procesor Dimensity 7200. Nu a tipaři také v souvislosti s tím odhadovali, že jeho uvedení proběhne v Indii už brzy.

Amazon nabízí první pohled na telefon iQOO Z9

Na brzký příchod telefonu iQOO Z9 už pomalu začíná upozorňovat i samotný výrobce, respektive indický Amazon. Je zde totiž už otevřená samostatná promo stránka, kde najdeme první pohled na design zadního panelu a informace o některých ze specifikací chystaného telefonu. Samozřejmě je tu i avízo, že telefon bude debutovat už brzy, ale přesný termín zatím Amazon neuvádí.

V rámci informací o chystaném telefonu iQOO Z9 začneme designem jeho zadního panelu. Z obrázku je jasné, že zadní panel je dvoubarevný. Základ tvoří světlezelená barva s jemnou texturou a modul hlavního fotoaparátu je vyvedený v kovově šedé barvě. Modul jako takový je obdélníkový se dvěma okružími pro dva snímače a LED blesk leží napravo od snímačů. V modulu vidíme i popisek, který potvrdil podporu optické stabilizace obrazu u primárního senzoru.

A u hlavního fotoaparátu zůstaneme ještě chvíli, protože další upoutávka zveřejněná na Amazonu potvrdila, že primární snímač má rozlišení 50 MPix a jde o senzor Sony IMX882. Tento snímač najdeme například i u modelu Realme 12 Pro. iQOO k tomuto snímači dodává, že model iQOO Z9 je první telefon ve svém segmentu, který takový snímač dostal. To znamená, že chystaný telefon spadá do nižší cenové kategorie střední třídy. Nu a poslední zveřejněná upoutávka potvrdila to, co už víme z benchmarkových testů. Tím je procesor Dimensity 7200, který je také čipsetem střední třídy. K dalším, tentokrát ale odhadovaným parametrům patří OLED displej s rozlišením 1,5K, baterie s kapacitou 6000 mAh a podpora Bluetooth 5.3 a 5G sítí.