Po několika únicích a upoutávkách je Xiaomi konečně připraveno představit Xiaomi 14 Ultra. Nejzajímavější varianta řady Xiaomi 14 se na čínský trh dostane 22. února. To je dva dny před akcí MWC, která se koná v neděli 25. února v Barceloně. Na MWC se očekává, že společnost odhalí globálně Xiaomi 14 a 14 Ultra. Další vlajková loď tak bude v Číně odhalena 22. února v 19 hodin místního času.

Značka odhalila datum uvedení na trh a využila také příležitosti k odhalení smartphonu v černé a bílé barvě. Snímky přicházejí spolu s některými ukázkami fotoaparátů a klíčovými specifikacemi nadcházejícího vlajkového smartphonu. Kromě nového smartphonu společnost Xiaomi ve stejné fázi potvrdila také uvedení modelu Xiaomi Pad 6S Pro dne 12.4.

Xiaomi 14 Ultra

XIAOMI 14 ULTRA: KLÍČOVÉ SPECIFIKACE

Xiaomi 14 Ultra si zachová většinu designu svého předchůdce. Řada Ultra se vyznačuje použitím velkého kruhového ostrůvku fotoaparátu na zadní straně. Xiaomi 14 Ultra si zachová svůj design a přinese celkem čtyři fotoaparáty. Očekává se, že smartphone disponuje hlavním fotoaparátem s rozlišením 50 MP, clonou f/1,6, laserovým automatickým ostřením a OIS. Pomáhá mu 50 MP periskopový teleobjektiv s 5násobným optickým zoomem. K dispozici bude také 50 MP teleobjektiv s 3,2násobným optickým zoomem a 50 MP ultraširokoúhlý fotoaparát. Očekává se také, že telefon má ve specifikacích i 3D snímač ToF.

Model Ultra také dostal do vínku 6,73palcový LTPO AMOLED displej s obnovovací frekvencí 120 Hz a rozlišením QHD+ s 3 200 x 1 440 pixely. Je krytý sklem Corning Gorilla Glass Victus 2 a má vycentrovaný průstřel pro selfie kameru. Telefon dostal také pod kapotu obrovskou baterii s kapacitou 5 300 mAh a 90W kabelovým nabíjením.

Do uvedení modelu 14 Ultra na trh zbývá už jen několik dní. Očekáváme, že Xiaomi bude průběžně sdílet podrobnosti o své další vlajkové lodi a jejich fotoaparátech.