Společnost Samsung je známá tím, že se snaží pokrýt všechny segmenty trhu s chytrými telefony. Má základní, střední i vlajkové lodě. Může to sice znít překvapivě, ale telefony střední třídy společnosti Samsung se často prodávají stejně dobře jako vlajkové lodě. Navíc letos nás čeká poměrně masivní rozšíření produktových řad, ve kterých tyto levnější telefony najdeme. Největší rozšíření tipaři očekávají v sérii Galaxy A, ve které už globálně vyšly například modely Galaxy A15 a nebo Galaxy A25. Tyto telefony se už nějakou dobu prodávají jak v Indii, tak třeba i ve Spojených státech. Dnes si ale odskočíme do série Galaxy F, ve které se chytá model Samsung Galaxy F15 5G.

Výrobce na tento telefon už začíná upozorňovat na indickém Flipkartu s tím, že jeho uvedení je už za dveřmi. A kromě toho také avizuje některé z jeho hlavních specifikací. Je ovšem pravda, že model Samsung Galaxy F15 5G tak trochu kopíruje model Galaxy A15 5G, který se už v Indii prodává. Pojďme se proto podívat, jestli jsou mezi nimi nějaké rozdíly.

Hlavní specifikace telefonu Samsung Galaxy F15 5G

Začneme tím, co mají telefony Galaxy F15 5G a Galaxy A15 5G společného a tím je procesor. V obou případech výrobce vsadil na čipset Dimensity 6100 Plus. Stejný mají i AMOLED displej s úhlopříčkou 6,5 palce, rozlišením 2340 × 1080 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Podobná je i kapacita pamětí, a to 4 GB/6 GB operační paměti a 128 GB interního úložiště.

Na rozdíl ovšem narazíme u akumulátoru. Model Galaxy F15 5G totiž dostal 6000 mAh baterii, která je o rovných 1000 mAh větší než u modelu Galaxy A15. Rychlé nabíjení je stejné jako u valné většiny telefonů Samsung a proto nemůžeme čekat větší výkon než 25 W. Nepatrně se liší i složení hlavního fotoaparátu, kdy model Galaxy F15 dostane snímače s rozlišením 50 MPix, 5 MPix a 2 MPix. Design chystaného telefonu je také stejný jako u modelu Galaxy A15. Uvedení modelu Samsung Galaxy F15 5G je údajně naplánováno na 22. února/februára.