Konec loňského roku byl celkem slušně zaplněný představovačkami nových telefonů. Jednu prezentační akci si v Číně střihla i značka iQOO a uvedla na ní dva telefony ze série Neo 9. Oba telefony mají atraktivní design, slušné specifikace a jejich hlavní devízou je herní displej s vysokou obnovovací frekvencí. Model Neo 9 Pro se už pomalu chystá na své globální uvedení v Indii, které proběhne za dva dny. Ovšem výrobce ani přes přípravu představovačky nezahálí a chystá nový telefon střední třídy a názvem iQOO Z9, který se podíval na benchmarkovou platformu Geekbench.

Co jsme se o modelu iQOO Z9 dozvěděli z benchmarků?

Telefon iQOO Z9 už má za sebou také indickou certifikaci BIS a díky tomu tipaři odhadují, že se jeho uvedení v Indii blíží. Údajně proběhne ještě do konce tohoto měsíce. A brzkému uvedení nasvědčují i benchmarkové testy Geekbench, kterými telefon podle stránek MySmartPrice už také prošel. Pojďme se proto podívat, co o chystaném telefonu v této chvíli víme.

V testovacím výpisu figuruje model iQOO Z9 pod kódovým označením vivo I2302. Dále se dočteme, že jej pohání osmi jádrový procesor s jádry rozdělenými do dvou clusterů s architekturou 2/6 a maximálním taktem 2,80 GHz. Jde tedy o čipset Dimensity 7200, který telefon zařadil do střední třídy. Procesoru při testech sekundovalo 8 GB operační paměti, telefon běžel na systému Android 14. V Single-core testu telefon získal 1186 bodů a ve více jádrovém testu pak 2683 body.

Díky certifikacím a odhadům tipařů známe i některé další specifikace modelu iQOO Z9. Chystaný telefon prý má OLED displej s rozlišením 1,5K a velkou baterii s kapacitou 6000 mAh. Certifikace Bluetooth SIG pak potvrdila podporu připojení Bluetooth 5.3 a také podporu pro 5G sítě. Další parametry ale zatím zůstávají v utajení, takže počkejme na to, co snad už brzy odhalí tipaři a nebo samotný výrobce v rámci promo kampaně.