Už před několika dny tipaři tvrdili, že společnost Xiaomi chystá nový tablet Xiaomi Pad 6S Pro a představí jej už brzy. Tím brzy mysleli jak čínské, tak i globální uvedení. Na něj čeká i model Xiaomi 14 Ultra a také model Xiaomi 14. Poslední z nich se ale už na čínském trhu nějakou dobu prodává a poputuje tedy jen na globální trhy. Termín uvedení nového tabletu výrobce dnes oficiálně potvrdil s tím, že skutečně bude v Číně debutovat s modelem Ultra už 22. února/ferbruára.

Kromě termínu uvedení tabletu Xiaomi Pad 6S Pro najdeme na čínském Weibo první oficiální upoutávky, které upozorňují potenciální kupce na některé ze specifikací, které tablet nabízí. Sice hlavní parametry odhalili nedávno tipaři, ale jistě nebude od věci se podívat, co přesně nyní potvrdil i výrobce.

Co máme u tabletu Xiaomi Pad 6S Pro potvrzeno?

Srdcem tabletu Xiaomi Pad 6S Pro je podle oficiálních upoutávek procesor Snapdragon 8 Gen2. Tuto položku, kterou odhadovali i tipaři máme tedy potvrzenou. Je potvrzené i to, že čipset doplní až 16 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště. Tablet díky této kombinaci nabídne jak dostatek výkonu, tak i pamětí. Také baterie má velmi slušnou kapacitu 10000 mAh a nabíjení s výkonem 120 W ji nabije celkem rychle.

Na snímcích dále vidíme, že ani o příslušenství nouze nebude. Tablet totiž podporuje jak stylus, ale dostane i přídavnou magnetickou klávesnici. Výrobce u tabletu Xiaomi Pad 6S Pro potvrdil i 12,4 palcový LCD displej s rozlišením 3K a obnovovací frekvencí 144 Hz. Obrazovka má poměr 3:2 a podporuje maximální jas až 900 nitů, což také nezní špatně. Dále je tu i podpora Wi-Fi 7 a předinstalovaný systém Hyper OS založený na Androidu 14. Foto výbavu sice první upoutávky nezmiňují, ale tipaři tvrdí, že hlavní duální fotoaparát tvoří 50 MPix senzor se clonou f/1.8 a PDAF a k tomu je tu 2 MPix snímač pro zachycení hloubky ostrosti. Přední kamera může mít 20 MPix senzor.