Telefony značky Redmi jsou pověstné tím, že nabízejí slušné specifikace za rozumnou cenu. Ovšem ani jin se nevyhnulo zdražení, ale zároveň se zvedla i úroveň jejich parametrů. Možná právě proto Redmi založilo novou produktovou řadu A, ve které nabízí skutečně levné telefony se základními parametry. Zhruba před týdnem výrobce potvrdil další rozšíření této série o model Redmi A3, který právě dorazil do Indie.

Design a displej telefonu Redmi A3

Už z prvních upoutávek bylo zřejmé, že design modelu Redmi A3 se poměrně radikálně změnil. Jeho zadní panel má vzhled prémiového stroje díky velkému kruhovému modulu hlavního fotoaparátu. Modul zabírá téměř celou horní třetinu zad, ale přes jeho velikost jsou tu jen dva snímače a LED blesk. Zadní panel má dvě povrchové úpravy, a to buď umělou kůži a nebo sklo. Opět celkem nečekané u levného telefonu.

Displej je typu IPS LCD s úhlopříčkou 6,71 palce, rozlišením 1650 × 720 pixelů a obnovovací frekvencí 90 Hz. Chrání jej sklo Gorilla Glass 3.

Další specifikace

Design telefonu Redmi A3 sice působí prémiovým dojmem, ale soupiska specifikací nenechá nikoho na pochybách, že jde o opravdu levný telefon. To jsme viděli už u specifikací displeje a pokračujeme i u procesoru. Tím je čipset Helio G36 z dílen společnosti MediaTek, který je postavený na 12nm výrobní technologii. K němu výrobce přidal 3 GB/4 GB/6 GB operační paměti a 64 GB/128 GB interního úložiště. Vnitřní paměť lze dále rozšířit až na 1 TB pomocí microSD.

Konektivitu zastupuje duální 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11 b/g/n, Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, port USB-C a 3,5 mm audio jack. Snímač otisků leží na hraně zařízení. Baterie má solidní kapacitu 5000 mAh. Ovšem podporuje jen nabíjení s výkonem 10 w, takže nabití na 100 % potrvá celkem dlouho. Operačním systémem je Android 14 s nadstavbou MIUI 14.

Foto výbava, ceny a dostupnost

Také foto výbava modelu Redmi A3 se nese v duchu skromnosti. V hlavním fotoaparátu najdeme primární 8 MPix snímač se světelností f/2.0 a druhý pomocný snímač, jehož rozlišení výrobce nezmiňuje ani ve specifikačním listu. Přední kamera dostala 5 MPix senzor.

Redmi A3 jde na indický trh v barvách Olive Green, Midnight Black a Lake Blue. První dvě varianty mají skleněný zadní panel, třetí varianta má povrchovou úpravu podobnou umělé kůži. Prodeje na indických stránkách výrobce začínají 23. února/februára a ceny jednotlivých paměťových verzí jsou následující:

  • 3 GB/64 GB – 7299 indických rupií (88 dolarů)
  • 4 GB/128 GB – 8299 indických rupií (100 dolarů)
  • 6 GB/128 GB – 9299 indických rupií (112 dolarů)