Značka Nothing, za jejímž zrodem stál Carl Pei, si na trhu už našla své místo. A to přesto, že jejich portfolio není zatím nijak velké. Každopádně to, co značku zviditelnilo je design jejich produktů, který je neotřelý. Na první pohled proto víte, kdo za daným produktem stojí. Například jejich zatím jen dva telefony, Phone (1) a Phone (2) mají průhledný zadní panel se soustavou LED pásků s názvem “Glyph Interface”. LED světla slouží pro indikaci nabíjení a lze je spárovat s vyzváněcími tóny a případně je využít pro další notifikace. Samozřejmě počet možností je omezený a proto Nothing uvolnil sadu Glyph Developer Kit a otevřel rozhraní Glyph pro vývojáře.

Co obnáší Nothing Glyph Developer Kit

V první řadě jde o rozšíření možností využití rozhraní Glyph a samozřejmě následnou integraci novinek do rozhraní. Sada Nothing Glyph Developer Kit obsahuje všechny potřebné nástroje a návody pro vývojáře, aby mohli vstoupit do rozhraní Glyph u telefonů Phone (1) a Phone (2). Sada je volně dostupná na GitHubu, takže se vývojáři, kteří o naprogramování LED světel projeví zájem, mohou pustit do díla.

U telefonu Nothing Phone (1) mohou vývojáři naprogramovat 12 jednotlivých zón. U telefonu Phone (2) se zvyšuje potenciál přizpůsobení na celkem 33 programovatelné LED oblasti. Nothing vývojářům také nabízí na GitHubu úložiště pro jejich výtvory. Jsou zde i různé dokumenty a návody spolu s podrobnými pokyny k indexaci rozhraní Glyph.

Pomocí sady Nothing Glyph Developer Kit mohou vývojáři vytvářet aplikace s upozorněními, jedinečnými vzory a nebo třeba i naprogramovat světla tak, aby při hrách reagovala na jednotlivé akce hráčů. Uvolnění Glyph Developer Kit přichází právě vhod, protože čekáme na představení třetího telefonu Pohone (2a) a je velmi pravděpodobné, že i tento model dostane průhledný zadní panel s rozhraním Glyph. Je také pravděpodobné, že po uvedení nového telefonu jej Nothing přidá do této vývojářské sady.