Společnost HMD Global jsme několik let registrovali jako producenta telefonů značky Nokia. Ovšem loni na podzim zástupci společnosti naznačili, že se chystají na výrobu svých vlastních telefonů. Tento krok potvrdili na začátku tohoto měsíce a na svých stránkách zveřejnili první upoutávky na několik modelů. Tipaři v souvislosti s tím zjistili, že interní označení chystaných strojů jsou “Pulse”, “Legend”, “Pulse Plus”, “Legend Plus, “Plus Pro” a “Legend Pro”. Nu a nyní se dva z nich, konkrétně modely HMD Legend a Legend Pro objevily v databázi benchmarkové platformy Geekbench.

Telefony HMD Legend a Legend Pro pohání stejný procesor

Co tedy o telefonech HMD Legend a Legend Pro prozradily testovací výpisy Geekbench? Podle stránek 91Mobiles je to především to, že skutečně půjde o cenově dostupná zařízení, jak už dříve zástupci HMD Global avizovali. Oba telefony totiž pohání stejný osmi jádrový procesor s maximálním taktem 1,61 GHz a GPU Mali-G57. S velkou pravděpodobností jde o čipset Unisoc Tiger T606. A právě on zajistí nižší cenu chystaných strojů.

Výrobce telefonům HMD Legend a Legend Pro k procesoru Unisoc Tiger T606 přidal 4 GB a 8 GB operační paměti. Oba také běží na operačním systému Android 14. A teď se ještě podíváme na skóre výkonnostních testů. První z modelů získal v Single-Core testu 379 bodů a ve více jádrovém testu pak 1370 bodů. Druhý má velmi podobné výsledky. V testu jednoho jádra nasbíral 373 body a ve více jádrovém testu 1384 body. I z těchto výsledků je zřejmé, že jde o telefony základní třídy.

Víc informací z testovacích výpisů o telefonech HMD Legend a Legend Pro bohužel nezjistíme. Přesto první upoutávky při podrobnějším prozkoumání dávají tušit, že první telefony značky HMD mají hlavní fotoaparát se dvěma snímači. Ten primární má rozlišení 108 MPix a podporu optické stabilizace obrazu. Proslýchá se také, že minimálně jeden telefon přiveze HMD na veletrh MWC 2024. Proto je možné, že na konci měsíce dostaneme komplexní informace o parametrech a obchodním názvu prvních nových telefonů této značky.