Přestože trh s tablety už není tak živý jak býval v době pandemie koronaviru, jsou výrobci, kteří na jejich produkci nezanevřeli. A společnost Xiaomi patří mezi ně. Loni na jaře debutoval model Pad 6 Pro a už brzy dojde na uvedení modelu Xiaomi Pad 6S Pro. Sice tipaři odhadovali, že nový tablet bude už další generací a půjde o Pad 7 Pro, snímek, který najdeme na platformě X hovoří jasnou řečí. Pad 6S Pro je vylepšenou verzí původního Pad 6 Pro.

Xiaomi Pad 6S Pro má vylepšené parametry

Ze snímku je zřejmé, že se tablet Xiaomi Pad 6S Pro drží stejné designové linie jak loňské tablety řady Pad 6. Má ale větší displej, jehož úhlopříčka narostla z 11 palců na 12,4 palce. Rozlišení obrazovky je 2,5K a obnovovací frekvence je 144 Hz. Chystaný tablet se tedy dobře hodí jak pro kancelářskou práci, tak i pro hraní her nebo kreativní činnost.

Další vylepšení najdeme uvnitř tabletu Xiaomi Pad 6S Pro. Jde o procesor Snapdragon 8 Gen2, který nahradil čipset Snapdragon 8+ Gen1, který pohání loňský model Pad 6 Pro. Takže i výkonu bude poměrně dost. S čipsetem do páru jde až 24 GB operační paměti a až 1 TB interního úložiště. I tady došlo k vylepšení a další nás čeká i u kapacity baterie. Ta narostla z 8600 mAh na rovných 10000 mAh. Zrychlilo i nabíjený, které má u chystaného tabletu výkon 120 W, což je velmi slušný posun z původních 67 W.

Je ale pravděpodobné, že některé specifikace tablet Xiaomi Pad 6S Pro zdědí po svém předchůdci. Jednou z nich může být foto výbava s duálním hlavním fotoaparátem s 50 MPix senzorem se clonou f/1.8 a PDAF a k tomu je tu 2 MPix snímač pro zachycení hloubky ostrosti. Přední kamera může mít 20 MPix senzor. A doplníme i to, že chystaný tablet Xiaomi zřejmě globálně uvede 25. února/februára na veletrhu MWC v Barceloně společně s telefony Xiaomi 14. V Číně jeho představovačka patrně proběhne o tři dny dříve.