Nejvyšší model ze série Xiaomi 14 je to, na co čekáme už nějaký pátek. Ano, o modelu Xiaomi 14 Ultra se tipaři zmiňují v podstatě od loňského podzimu a řeší, kdy a kde dojde na jeho uvedení. Víme totiž, že se standardní model 14 a model 14 Pro chystají na svou globální premiéru a podle prvních upoutávek je uvidíme 25. února/februára na veletrhu MWC v Barceloně.

V souvislosti s veletrhem MWC 2024 se mluvilo i o tom, že společně se svými staršími bratry dorazí i model Xiaomi 14 Ultra. Zkrátka a dobře, že výrobce vynechá čínskou představovačku a rovnou jej pošle na globální trhy. Stále je to pravděpodobné, ale nyní se zdá, že čínské uvedení přece jen proběhne a proběhne pár dnů před globální prezentací. Na platformě X se totiž objevila upoutávka, která avizuje čínskou prezentaci modelu Xiaomi 14 Ultra. Navíc i na čínském Weibo tipaři tvrdí, že v Číně bude telefon debutovat už 22. února na speciální akci.

Odhadované specifikace modelu Xiaomi 14 Ultra

Zda proběhne čínská představovačka za deset dnů není ale oficiálně potvrzeno a ani výrobce zatím nerozjel promo kampaň. Pravda, v Číně momentálně probíhají oslavy Nového lunárního roku a všichni slaví, proto se podívejme, co o telefonu Xiaomi 14 Ultra odhadují tipaři. Jeden z nich, Yogesh Brar, na platformě X zveřejnil hlavní parametry chystaného stroje. Podle něj má model Ultra 6,73 palcový AMOLED LTPO displej s obnovovací frekvencí 120 Hz.

Samozřejmě zde najdeme i procesor Snapdragon 8 Gen3 a systém Hyper OS založený na Androidu 14. V rámci pamětí prý můžeme čekat až 16 GB RAM a až 1 TB interní paměti. Dále počítá s tím, že model Xiaomi 14 Ultra dostane baterii s kapacitou 5300 mAh a podporou rychlého nabíjení s výkonem 90 W. Hlavním tahákem chystaného telefonu je foto výbava. V sestavě hlavního fotoaparátu najdeme asférickou čočku VARIO-SUMMILUX. Dále primární 50 MPix snímač Sony LYT-900 s proměnlivou clonou f/1.63 až f/4.0. Neměl by chybět ani 50 MPix periskopický senzor s ohniskovou vzdáleností 120 mm a světelností f/3.0. Součástí hlavního fotoaparátu je podle tipařů také 50 MPix širokoúhlý objektiv a další 50 MPix teleobjektiv. O optiku se postarala společnost Leica.