Globální fanoušci společnosti Xiaomi už netrpělivě vyhlížejí den, kdy se na globální trhy dostanou vlajkové telefony řady Xiaomi 14. Dočkají se jich už v tomto měsíci, protože vědí, že jejich globální představovačka proběhne 25. února/februára na veletrhu MWC v Barceloně. Ovšem za touto dobrou zprávou následuje i jedna špatná. Na globální trhy se s nejvyšší pravděpodobností nedostane model Pro. Ostatně o této možnosti už dříve spekulovali tipaři a nyní ji potvrdily řecké stránky Techmaniacs. Tedy alespoň v Řecku půjde do prodeje jen standardní model. Je to údajně proto, že Xiaomi chce na globálních trzích nahradit model Pro modelem Ultra.

Jaká je cena Xiaomi 14 v Evropě?

Samozřejmě cena telefonu Xiaomi 14 na globálním, potažmo evropském trhu je to, co nás určitě zajímá. Bude vyšší než loni? To nám naznačí cena, kterou zaplatí řečtí fanoušci za model s 12 GB operační paměti a 512 GB interního úložiště. Ta je údajně nastavená na 1099 euro, což je v přepočtu zhruba 27667 Kč. Prodeje v Řecku odstartují 29. února. Pro srovnání připomeneme, že loňský model Xiaomi 13 ve verzi s 8 GB operační paměti a 256 GB interního úložiště přišel na českém trhu na 23499 Kč.

Zdá se také, že za hranice Číny se nepodívají ani verze telefonu Xiaomi 14 s větší kapacitou RAM a interního úložiště. Ostatně i loni se na český trh dostala jen jedna paměťová verze s 8 GB/256 GB. Zbylé specifikace a design tohoto telefonu mají být na globálním trhu stejné jako na tom čínském. Čekáme proto displej typu OLED LTPO s úhlopříčkou 6,36 palce, rozlišením 2670 × 1200 pixelů a dynamickou obnovovací frekvencí od 1 Hz po 120 Hz.

Dále pak procesor Snapdragon 8 Gen3, baterii s kapacitou 4610 mAh a podporu rychlého kabelového nabíjení s výkonem 90 W, 50 W bezdrátového nabíjení a 10 W reverzního nabíjení. A samozřejmě i velmi dobrou foto výbavu, na které Xiaomi opět spolupracovalo s firmou Leica. Počítáme také s tím, že Xiaomi ještě před globálním uvedením rozjede promo kampaň, kde se dozvíme další podrobnosti.