Už pár generací telefonů Google Pixel pohání procesor Tensor. Google jej vyvíjí se společností Samsung přímo na míru těmto telefonům. Loni modely řady Pixel 8 poháněl čipset Ternsor G3, takže je logické, že letošní Pixely řady 9 dostanou procesor Tensor G4. O něm jsme už také slyšeli v souvislosti se skládacím telefonem Pixel Fold 2, který podle tipařů už prochází interními testy právě s tímto čipsetem. I když je momentálně ve fázi prototypu, který je také paralelně testovaný s čipsetem Tensor G3.

Vzhledem k tomu, že skládací model Google Pixel Fold 2 může debutovat už na jarní vývojářské konferenci Google I/O je jasné, že procesor Tensor G4 je už připravený i pro chystané telefony řady Pixel 9, které se chystají na scénu na podzim. Podle stránek MySmartPrice ale procesor G4 už prošel testy Geekbench, které prověřily jeho výkon.

Jak dopadl procesor Tensor G4 v testech Geekbench 5?

Z testovacího výpisu není zřejmé v jakém telefonu byl procesor Tensor G4 testovaný. Je ale pravděpodobně, že šlo o model Google Pixel 9. Vidíme totiž, že telefon má označení Google Tokay. Procesor při testech doplnilo 8 GB operační paměti a operační systém Android 14. Samotný čipset má osm jader rozdělených do 3 clusterů s architekturou 1/3/4. Maximální tak na primárním jádru je 3,10 GHz. Další tři jádra mají takt 2,60 GHz a poslední čtyři jádra běží na taktovací frekvenci 1,95 GHz. Na postu GPU je ARM Mali-G715.

A jak tedy vypadá výkonnostní skóre? Jak u Single-core testu, tak i u více jádrového testu má procesor Tensor G4 výsledky poněkud nižší. V prvním případě jde o 1082 body a ve druhém o 3121 bodů. Připomeneme, že Tensor G3 běžně dosahoval skóre 1268 a 3510 bodů. Ovšem na nějaké finální hodnocení výkonu doposud nepředstaveného čipsetu je ještě brzy. Navíc mohlo jít o testování prototypu. Berme proto tyto výsledky zatím jen jako orientační.