Společnost Samsung nemá ve svém portfoliu jen drahé prémiové telefony, ale má také slušnou zásobu strojů střední třídy a dokonce se tu sem tam objeví i velmi levné modely. Tyto telefony najdeme v produktových řadách A, M a také C. Vzhledem k tomu, že letos očekáváme masivní rozšíření řady Galaxy A, není divu, že se už některé z těchto telefonů pomalu chystají na trh. Jde především o model Samsung Galaxy A55, který má za sebou několik globálních certifikací a tipaři tvrdí, že jej Samsung představí už brzy. Navíc se nyní jeho snímky objevily i v databázi Tenaa. Společně s ním je tam také zregistrovaný i model Galaxy C55, který už také sbírá potřebné certifikace.

Samsung Galaxy A55 a Galaxy C55 na certifikačních snímcích

Vzhled telefonů Samsung Galaxy A55 a Galaxy C55 nás nepřekvapí, protože se oba modely drží zavedené designové linie telefonů Samsung střední třídy. V případě prvního z nich ale na pravé hraně najdeme tzv. “Key Island”, což je jakési vyvýšení hrany v místě tlačítek hlasitosti a napájení. Podobnou vychytávka mají i telefony Galaxy A15 a Galaxy A25.

Rámečky kolem displeje jsou celkem úzké a souměrné a ve středu jeho horní části je “díra” pro přední kameru. Jednolitost zadního panelu narušil jen modul hlavního fotoaparátu, který leží v levém horním rohu. Podrobnosti o specifikacích telefonu Samsung Galaxy A55 Tenaa neuvádí. Ty ale už před časem odhadovali tipaři.

Co se týče modelu Galaxy C55, tak jeho vzhled je v podstatě stejný jako u modelu Samsung Galaxy A55. Tedy snad jen kromě toho, že nemá vyvýšeninu “Key Island”. Specifikace tohoto modelu už ale Tenaa zveřejnila minulý měsíc. Proto víme, že Galaxy C55 má 6,67 palcový OLED displej s rozlišením 2400 × 1080 pixelů. Do obrazovky je také integrovaný snímač otisků prstů. Výpis potvrdil i slot pro microSD kartu pro rozšíření interní paměti.

Na postu najdeme dosud nespecifikovaný osmi jádrový čipset s maximálním taktem 2,0 GHz. Doplní jej 8 GB/12 GB operační paměti a 128 GB/256 GB interního úložiště. Operačním systémem je Android 14. Výpis také ukazuje, že baterie má kapacitu 4855 mAh, což znamená, že typická kapacita je 5000 mAh. Přední kamera má 13 MPix senzor. Hlavní fotoaparát je trojitý s 50 MPix, 8 MPix a 2 MPix snímači.