Pokud si potrpíte na značku Xiaomi, případně Redmi, ale zároveň chcete velmi levný telefon se základními specifikacemi, můžete sáhnout po modelech řady Redmi A. Tato série vznikla v roce 2022 a jako první šel na trh telefon Redmi A1. Loni jej následovaly modely A2 a A2 Plus a letos čekáme na model Redmi A3.

O celkem brzkém uvedení telefonu Redmi A3 uvažovali už v polovině minulého měsíce i tipaři. Telefon totiž prošel certifikacemi TDRA, NBTC a EEC. A právě certifikace jsou takovou první předzvěstí, že se daný telefon chystá na trh. Podle čerstvých informací do uvedení modelu Redmi A3 zbývá skutečně už jen pár dnů. Na oficiálním indickém webu společnosti Xiaomi má chystaný model už svou vlastní stránku a na ní zjistíme, že jeho představovačka proběhne v Indii 14. února/februára.

Potvrzené specifikace modelu Redmi A3

Na stránce jsou už také zveřejněny některé z hlavních specifikací telefonu Redmi A3. Proto se pojďme podívat, co výrobce aktuálně potvrdil. Především je to zbrusu nový vzhled zadního panelu, který dostal název “Halo design”. Jak vidíme na zveřejněných snímcích, vzhled dodal telefonu punc prémiového zařízení. Modul hlavního fotoaparátu je totiž nyní velký, kruhový a zabírá téměř celou horní třetinu zad. Ve srovnání s malým obdélníkový module u telefonů A2 a A2 Plus je opravdu efektní.

Potvrzený je i displej s obnovovací frekvencí 90 Hz. Z předchozích zvěstí víme, že obrazovka má úhlopříčku 6,71 palce. Z dalších specifikací telefonu Redmi A3 je potvrzená operační paměť s kapacitou 6 GB. K ní je k dispozici ještě 6 GB virtuální RAM. A samozřejmě se výrobce zmiňuje i o baterii. Podle upoutávky má akumulátor kapacitu 5000 mAh, což je stejná kapacita jakou mají i telefony A2 a A2 Plus. K tomu ještě Redmi uvádí, že nabíjení probíhá přes port USB-C a to je jistě také vítaný posun, protože loňské modely mají port microUSB. Výkon nabíjení ale výrobce neuvádí, takže je možné, že je stejný jako loni, a to 10 W. Vylepšení ve srovnání s loňským modelem A2 je tedy dost. Uvidíme ale jak se to projeví na ceně, která na stránkách zatím také není uvedená.